مرد یخی ستاره سینما می‌شود

0
478

قرار است فیلمی براساس سرگذشت مرد یخی ساخته شود که جزئیات داستان زندگی این شکارچی عصر حجر را بازگو می‌کند.

 مومیایی این مرد ۲۶ سال پیش در یک یخچال طبیعی پیدا شده و متعلق به دوران نوسنگی است. حالا قرار است فیلمی براساس داستان زندگی این مومیایی عصر حجر که «اوتسی» نام دارد، ساخته شود. این پیکر یخ‌زده در ۱۹۹۱ در یخ‌رود «شنالشتال» در کوه‌های یافت‌ شد.

بدن اوتسی توسط یک زوج آلمانی به نام اریکا و هلموت سایمن کشف شد. بقایای این مومیایی به همراه لباس کامل و ابزار سنگی او در کوه‌های آلپ «اوتسال» در نزدیکی هاوبسلابیوخ (واقع در شمال ایتالیا) در مرز میان اتریش و ایتالیا پیدا شد.

پوست اوتسی با ۶۰ تاتو پوشانده شده است. اندام‌های این مومیایی چنان سالم و دست‌نخورده باقی مانده‌ بود که در ابتدا اریکا و هلموت گمان می‌کردند این جسد متعلق به یکی از کوهنوردان قبلی بوده است. اما نتایج تحقیقات نشان داد که اوتسی با ۵۳۰۰ سال سن قدیمی‌ترین انسان مومیایی شده جهان است.

636480013178942616

نام اوتسی را از اوتسال، همان منطقه‌ای که او را یافتند، گرفته شده است. اوتسی کهن‌ترین مومیایی طبیعی یافت‌شده در اروپاست.

محتوای معده این شکارچی عصر حجر موضوع مورد علاقه دانشمندان شد. هزاران متخصص به آنالیز محتوای معده اوتسی پرداختند تا علت مرگ او را مشخص کنند.

سرانجام نتایج تحقیقات نشان داد که دلیل مرگ اوتسی عبور یک تیر از شانه چپ او بوده است که منجر به افتادن اوتسی، برخورد سرش با یک سنگ، خونریزی و در نهایت مرگ او شده است.

636480013185505106

سالانه ۲۵۰ هزار نفر برای دیدن اوتسی به موزه شهر «بولزانو» در کوهستان‌های ایتالیا سفر می‌کنند؛ جایی که اوتسی در اتاقی مخصوص و سرد به نمایش گذاشته شده است.

محبوبیت اوتسی در میان مردم در دو دهه گذشته چنان بالا بوده که قرار است موزه خانه این مومیایی(که تنها گنجایش ۳۰۰ نفر را دارد) به جای بزرگ‌تری منتقل شود.

حقایق نحوه زندگی اوتسی باعث شده که فلیکس راندو، فیلم‌ساز آلمانی، به فکر ساختن فیلمی تخیلی براساس داستان زندگی اوتسی و تلاش او برای زنده ماندن، بیفتد.

به گزارش آنا به نقل از DailyMail، به گفته راندو، در این فیلم سوال‌هایی از قبیل این که آیا پیشرفت انسان طی هزاران سال منجر به شرایط کنونی بشر شده است یا خیر، مطرح می‌شود و همچنین به این موضوع پرداخته می‌شود که باوجود تکنولوژی‌های پیشرفته فعلی، چرا دانشمندان و باستان‌شناسان نتواستند توضیح صحیحی درمورد نحوه مرگ اوتسی ارئه بدهند.