«مرد پرنده‌ای» برنده اصلی جوایز استرالیا

0
125

برندگان چهارمین مراسم سالانه آکادمی هنرهای سینما و تلویزیون استرالیا معرفی شدند.

 با توجه به اینکه فیلم «مرد پرنده‌ای» موفق به دریافت چهار جایزه از هفت جایزه سالانه آکادمی هنرهای سینما و تلویزیون استرالیا (AACTA) شد، کمپین منتقدان برای اهدای اسکار به این فیلم محبوب نیز رو به رشد است.

«مرد پرنده‌ای» توانست جوایز بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر برای مایکل کیتون را دریافت کند. «مرد پرنده‌ای» هفته گذشته نیز در جوایز تاثیرگذار انجمن تهیه‌کنندگان آمریکا، که به عنوان یکی از قوی‌ترین پیش‌بینی کنندگان دریافت کننده جایزه اسکار شناخته می‌شوند، برنده جایزه بهترین فیلم شده بود.

امسال برای اولین بار چهارمین مراسم سالانه AACTA هم‌زمان با مراسم جی‌دِی ال‌ای برگزار شدند. این مراسم فرش قرمزی است که ده سال است در لس‌آنجلس برگزار می شود تا توسعه تجارت استرالیایی در ایالات متحده را شکل دهد. کریس همزوورت به عنوان دریافت‌کننده افتخاری امسال جی‌‌دی ال‌ای انتخاب شد و اسکارلت جوهانسون همبازی او در فیلم‌های «انتقام‌جویان» جایزه‌اش را به او تقدیم کرد.

از ستارگانی که در این مراسم شرکت کردند می‌توان به نیکول کیدمن، جفری راش، جکی ویور، جان تراوولتا و راسل کرو اشاره کرد. مالکوم ترنبول وزیر ارتباطات استرالیا نیز در این مراسم شرکت کرد اما روی فرش قرمز حاضر نشد.

به گزارش  مهر به نقل از سیدنی مورنینگ هرالد، جایزه بهترین بازیگر زن نقش اصلی AACTA برای فیلم «هنوز آلیس» به جولین مور رسید. جی کی سیمونز برای نقش‌آفرینی در فیلم «ضربه شلاق» برنده جایزه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل شد و پاتریشا آرکت هم برای نقش‌آفرینی در فیلم «پسربچگی» به عنوان بهترین بازیگر زن نقش مکمل شناخته شد.