مردم ونیز در حین تماشای غرق شدن جوان سیاه‌پوست به او توهین‌نژادی کردند

0
197

یک جوان گامبیایی روز ۲۲ ژانویه به رودخانه اصلی شهر ونیز افتاد، اتفاقی که به نظر خودکشی می‌رسد. این اتفاق توسط برخی از ساکنان ونیز فیلم‌برداری شده است. اما ماجرای اصلی این نیست، ماجرای اصلی این ویدئو واکنش مردم ونیز به این اتفاق است. مردم با دیدن صحنه غرق شدن این جوان سیاه‌پوست، به او توهین‌های نژادپرستانه می‌کنند و می‌گویند بگذارید بمیرد و نهایتاً نیز هیچ‌کس برای نجات او تلاشی نمی‌کند و این جوان در مقابل چشم صدها نفر در آب غرق می‌شود.

بنا به گزارش ناظران خبرگزاری فرانسه، ویدئوی غرق شدن جوان سیاه‌پوست به شکل گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی در ایتالیا منتشر شده است. در این ویدئو یک جوان سیاه‌پوست در حال غرق شدن در کانال اصلی شهر ونیز دیده می‌شود، در این ویدئو مشخص است که او توانایی اینکه خود را روی آب نگه دارد ندارد. صدها نفر در حال تماشای این ماجرا هستند و برخی نیز در حال فیلم‌برداری از او. در یکی از ویدئوهایی که از این اتفاق منتشر شده است شنیده می‌شود که فردی فریاد می‌زند:”افریقا! افریقا!”و البته کسی هم می‌گوید برایش یک جلیقه نجات بیندازید.
دو چوب به سمت مرد پرتاب می‌شود اما مرد، ناتوان از گرفتن آنها است. برخی از رسانه‌های ایتالیایی مدعی هستند این مرد اقدام به خودکشی کرده است.

“بذارید بمیره”

ناظران تصمیم گرفته است این ویدئو را منتشر نکند و تنها تصاویری از آنها منتشر کند.
مسافران یک قایق فریاد می‌زنند:”گه”، “برگرد به خونت”، “بذارید بمیره”، “دیوانس، بذارید بمیره”
ویدئوی دومی که از زاویه‌ای دیگر از این ماجرا منتشر شده است گفتگوی بین چند جهانگرد را نشان می‌دهد در حالی که برخی از آنها می‌گویند می‌خواهند به داخل آب بپرند در حالی که باقی، جلوی آنها را می‌گیرند و می‌گویند بسیار خطرناک است.
زمانی که نیروهای امدادی به محل حادثه می‌رسند، جوان گامبیایی، پیش‌تر مرده است.

مقاله قبلیمطبوعات ایتالیایی عکس احمدی نژاد را در کنار قاچاقچیان اسلحه منتشر کردند
مقاله بعدیفاطی خیلی خوشگل بود، آبله مرغان هم درآورد!
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...