مدیر کل آژانس: جستجوی مواد اتمی پنهانی در ایران همچنان ادامه دارد

0
160

مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از نحوه تعامل و همکاری جمهوری اسلامی در دیدارها و نشست‌های روز یکشنبه ابزار رضایت کرد.

«کورنل فروتا» مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی اتمی که روز دوشنبه در نشستی خبری در وین اتریش سخن می‌گفت، درباره همکاری دولت جمهوری اسلامی با آژانس اظهار داشت، خوشبختانه اهمیت زمان در ماموریت‌های آژانس به خوبی از طرف جمهوری اسلامی درک شده و گزارشی که امروز منتشر شد، حاصل نتایج بررسی و راستی آزمایی اجرای برجام از سوی جمهوری اسلامی است.

آقای فروتا افزود، تلاش بازرسان آژانس بر مشخص کردن عدم وجود مواد پنهان اتمی در ایران متمرکز است و این جستجو و بررسی همچنان ادامه دارد. او تصریح کرد، بررسی برنامه اتمی جمهوری اسلامی به پایان نرسیده و مشخص هم نیست چقدر به طول می‌انجامد.

اوهمچنین خاطر نشان کرد که اهمیت همکاری جمهوری اسلامی با آژانس و لزوم در اختیار گذاشتن اطلاعت مورد نیاز را به مقام‌های این کشور گوشزد کرده است.

آقای فروتا روز یکشنبه و در راس یک تیم ویژه از بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران سفر کرده بود. هدف از این سفر انجام بازرسی دوره‌ای از مراکز هسته‌ای جمهوری اسلامی بر پایه مفاد توافق سال ۲۰۱۵ عنوان شد.

به گزارش یورونیوز؛ مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی اتمی در جریان این سفر با علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی و محمدجواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی دیدار و گفتگو کرد.