مدیرعامل ولوو به ایران می‌رود

0
211

مارتین لوندستد – مدیرعامل گروه ولوو – برای اولین بار به ایران می‌رود.

به گزارش ایسنا، کلاوس نیلسن – مدیرعامل ولوو تراکس – و برونو بلین – مدیرعامل رنوتراکس – در این سفر لوندستد را همراهی خواهند کرد.

لوندستد روز سه شنبه با هواپیمای شخصی به ایران می آید و سخنرانی در سومین همایش بین المللی صنعت خودرو، جلسه با مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت و افتتاح خط تولید کامل محصولات اروپایی سایپادیزل را در برنامه خود خواهد داشت.

تنهاپور – مدیرعامل سایپا دیزل – در این باره گفت: از ابتدای سال جاری تولید کامیون ولوو FH500 بصورت SKD (مونتاژ اولیه اتاق خودرو در سوئد) در این شرکت آغاز شده که قصد داریم از ابتدای سال آینده و در دوران پساتحریم، کامیون های جدید ولوو را بصورت مونتاژ کامل(CKD) تولید کنیم.

گفتنی است، مارتین- مدیرعامل گروه ولوو – در سال ۱۹۶۷ در شهر ماریستاد سوئد به دنیا آمد. وی در سال ۱۹۹۲ به عنوان کارآموز وارد شرکت اسکانیا شد و تا سال ۲۰۱۲ در سمت های مختلف در این شرکت از جمله مدیر فروش، رییس گروه کامیون، مدیر تولید موتور اسکانیا و… فعالیت کرد که در این سال به عنوان مدیرعامل و مدیر ارشد اجرایی گروه اسکانیا منصوب شد.

مارتین لوندستد با موافقت هیئت مدیره گروه AB Volvo ، در اکتبر سال ۲۰۱۵ (مهرماه امسال) به عنوان مدیر عامل و مدیر ارشد اجرایی گروه Volvo انتخاب شد. از وی به عنوان مغز متفکر صنعت خودروسازی سوئد یاد می شود.