مدیرعامل جدید شرکت بیمه ایران هم وام ۳۵۰ میلیونی و حقوق ۱۷ میلیونی داشته است

0
432

در حالی که پیشتر دلیل تغییر مدیرعامل سابق شرکت بیمه ایران به دلیل اخذ وام صدها ۶۰۰ میلیونی کم‌بهره توسط وی عنوان شد، پیگیری‌ها حاکیست مدیرعامل جدید نیز علاوه بر دریافت حقوق‌ ۱۷ میلیونی در زمان عضویت در هیأت مدیره این شرکت، تاکنون بیش از ۳۵۰ میلیون تومان وام کم بهره دریافت کرده است.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان به نقل از رسانه های درون مرزی، محسن پورکیانی، مدیرعامل جدید شرکت بیمه ایران که تا پیش از این در رده‌های میانی شرکت مسئولیت داشته و در کمتر از ۲ ماه گذشته به عضویت هیأت مدیره بیمه ایران ارتقا یافته، تاکنون بالغ بر ۳۵۶ میلیون تومان وام ضروری، اتومبیل، ضروری تعمیرات مسکن، وام مسکن ذخیره فنی و وام طرح نوید دریافت کرده است.

جمع حقوق و مزایای وی نیز در اردیبهشت ماه البته با مسئولیت عضو هیأت مدیره نزدیک به ۱۷ میلیون تومان بوده است.

در عین حال به گفته برخی منابع نزدیک به این شرکت دولتی، جابجایی‌های صورت گرفته در بیمه ایران با هدف بازگرداندن ۲ نفر از معاونان سابق این شرکت صورت گرفته که مدیرعامل قبلی آنان را از سمت خود جابجا کرده بود.

این گزارش حاکی است این دو عضو هیأت مدیره که هر ۲ دارای گرایش و وابستگی‌های خاص سیاسی هستند، تا پیش از این، هر یک ۷۴۰ میلیون و ۵۹۰ میلیون تومان وام دریافت کرده و حقوق، مزایا و پاداش آنها نیز در سال گذشته هر یک حدود ۲۵۰ میلیون و دیگری ۲۴۲ میلیون تومان بوده است.

شایان ذکر است، مدیرعامل جدید شرکت بیمه ایران که روز دوشنبه با حکم علی طیب‌نیا به این سمت منصوب شد، سومین مدیرعامل این شرکت در دولت تدبیر و امید است.

از نکات جالب در فیش حقوقی محسن پورکیایی دریافت ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اضافه‌کاری است در حالی که ردیف اضافه‌کاری وی در فیش حقوق عدد صفر را نشان می‌دهد.