مخالفت قدرت‌های اروپا با تصویب تحریم‌ بیشتر علیه ایران

0
125

وزرای امورخارجه آلمان، فرانسه و بریتانیا و همچنین مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، از کنگره آمریکا خواستند تا با عدم تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران، فرصت پیشبرد دیپلماسی در پرونده هسته‌ای این کشور را فراهم کند.

 به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرانک والتر اشتاین مایر، لوران فابیوس، فیلیپ هموند، وزرای امورخارجه آلمان، فرانسه و بریتانیا به همراه فدریکا موگرینی، مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مقاله مشترکی که در روزنامه واشنگتن‌پست منتشر شد، نوشتند: اینکه فشار بر ایران با تحریم‌های موجود حفظ شود، ضرورت دارد.

با این حال آنان اضافه کردند: اضافه کردن موانع جدید در این مرحله بحرانی مذاکرات، به ویژه از طریق تصویب تحریم های بیشتر علیه ایران در زمینه هسته ای، به معنی خنثی کردن تلاش های ما در این لحظه سرنوشت ساز است.

این اعضای گروه پنج به علاوه یک، گروهی که طرف مذاکره با ایران در پرونده هسته‌ای این کشور است، نتیجه گرفته‌اند که باید شانس موفقیت این مذاکرات تضمین شود.

انتشار مقاله مشترک وزرای امورخارجه آلمان، فرانسه و بریتانیا و مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در حالی است که اکثر اعضای کنگره آمریکا که متعلق به حزب جمهوری خواه هستند، از تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران استقبال می‌کنند.

با این حال باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در نطق سالانه خود در کنگره گفت که هرگونه طرح جدید در این زمینه را وتو می کند.