مخالفت دادستانی شوش برای انتقال سپیده قلیان به بیمارستان

0
231

یک منبع آگاه درباره سپیده قلیان فعال مدنی زندانی گفت او در ملاقات اخیر با خانواده‌اش که «هفت– هشت روز پیش» بوده وضعیت روحی و جسمی به شدت نگران‌کننده‌ای داشته است. خانواده قلیان از دادستانی شوش درخواست انتقال او را به بیمارستان داشته‌اند با این حال به آنها گفته شده با انتقال خانم قلیان موافقت نمی‌شود و اگر لازم باشد پزشک بازداشتگاه او را «ویزیت» می‌کند.

به گفته این منبع سپیده قلیان در زمان ملاقات اخیر با خانواده‌اش «از نظر روحی بسیار پریشان بوده و در مقابل سوال‌های خانواده‌اش مدام شعرهای غمگین می‌خوانده. خیلی لاغر شده و موقع راه رفتن تعادل نداشته است. خانواده او به شدت نگران وضعیتش هستند.»

این منبع با اظهار اینکه دادستان شهر شوش با درخواست خانواده قلیان برای انتقال به بیمارستان تاکنون مخالفت کرده گفت: «خانواده او طی این روزها بارها به دفتر دادستانی شوش مراجعه کرده‌اند. آخرین مراجعه آنها روز چهارشنبه نهم اسفند ماه بوده اما دادستان اجازه انتقال او را به بیمارستان نداده و به آنها گفته‌‌اند در بازداشتگاه پزشک است و اگر لازم باشد او را معاینه می‌کند.»

به گفته این منبع، سپیده قلیان بدون بازجویی در سلول انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز در وضعیت نامشخصی به سر می‌برد. این منبع گفت خانواده سپیده قلیان در طی یک ماه گذشته اجازه دو بار ملاقات با او را یافته‌اند که هر دو بار حالش خوب نبوده و بار دوم به شدت نگران کننده بوده است.

سپیده قلیان، فعال مدنی و اهل اهواز ۲۷ آبان ۹۷ در جریان اعتراضات چند روزه کارگران نیشکر هفت‌تپه خوزستان به همراه اسماعیل بخشی، فعال کارگری و جمعی دیگر از کارگران بازداشت شد. او یک ماه بعد در تاریخ ۲۷ آذر ماه با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان به نقل از کمپین حقوق بشر در ایران؛ پس از اینکه اسماعیل بخشی نماینده کارگران کارخانه نیشکر هفت‌تپه در پستی اینستاگرامی از شکنجه‌های خود در دوران بازداشتش نوشت و وزیر اطلاعات را دعوت به پاسخگویی کرد، سپیده قلیان نیز در توییتر خود درباره شکنجه اسماعیل بخشی و خودش نوشت.