محمودی : ورود زنان به ورزشگاه آرمان امام وشهدا نیست

0
163

شامگاه چهارشنبه سید مرتضی محمودی گلپایگانی در حاشیه درس اخلاق خود با انتقاد از برخی تلاش ها برای حضور زنان در ورزشگاه ها اظهار داشت: برخی بدون توجه به نظر علما و مراجع عظام تقلید کاری را که به صلاح جامعه نیست دنبال می کنند.

امام جمعه ورامین افزود: بارها مراجع عظام تقلید نسبت به حضور بانوان در ورزشگاه ها و اختلاط های ناصواب ناشی از آن ابراز نگرانی کرده و در دیدارهای متعدد با مسئولان ارگان ها و نهادهای مختلف خواستار جلوگیری از این امر شدند.

وی ادامه داد: در گذشته نیز برخی تلاش داشتند تا زمینه حضور زنان در ورزشگاه را فراهم آورند اما با مخالفت مراجع، علما و مردم متدین و انقلابی جمهوری اسلامی روبرو شدند اما امروز بار دیگر برخی به دنبال زمینه سازی برای این امر هستند.

محمودی اضافه کرد: قطعا اختلاط زنان و مردان در سالن های ورزشی باعث ایجاد مشکلات متعددی می شود که هر مسئول و فردی که زمینه این امر را فراهم آورد در عواقب ناشی از آن شریک خواهد بود.

این مسئول گفت: متأسفانه عده ای تمام مشکلات کشور را رها کرده و فقط به حضور زنان در ورزشگاه ها می پردازند در حالی که دغدغه های اصلی حوزه بانوان مسائلی غیر از زمینه سازی برای حضور بانوان در سالن های ورزشی است.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین با تأکید بر این نکته که آرمان امام راحل و شهدا در زمینه سازی ورود بانوان به ورزشگاه ها خلاصه نمی شود یادآور شد: شهدای انقلاب اسلامی با نثار خون مطهرشان از همه ما خواسته اند که پاسدار ارزش های اسلامی باشیم اما برخی تصمیمات برخلاف مسیر و آرمان شهدا و امام است.

وی بیان داشت: زنان در دین اسلام از جایگاه بالایی برخوردار هستند به همین خاطر نباید با برخی تصمیمات ناصحیح زمینه ساز حرمت شکنی در میادین مختلف شویم.

به گزارش مهر؛ این مسئول گفت: امیدواریم مسئولان قبل از هر گونه تصمیمی در این زمینه، نظر علما و مراجع عظام تقلید را کسب کنند تا شاهد برخی اتفاقات ناگوار نباشیم.