محمد ابرینی، از مظنونان “کلیدی” حملات تروریستی پاریس بازداشت شد

0
159

محمد ابرینی، یکی از عمده‌ترین مظنونان حملات تروریستی پاریس در روز ۱۳ نوامبر، در بلژیک بازداشت شد.

رسانه‌های بلژیک، ضمن اعلام این خبر، در عین حال احتمال می دهند فرد بازداشت شده، همان فرد مظنون حملات تروریستی فرودگاه بروکسل که با کلاه بر سر و عینک در تصاویر دیده می شود، است. نام محمد ابرینی، مظنون ۳۱ ساله در حملات تروریستی پاریس، در فهرست افراد مورد تعقیب در اروپا آمده است.

در تصاویر مربوط به روز ۱۱ نوامبر، تصاویر مربوط به دو روز پیش از حملات تروریستی در پاریس، محمد ابرینی، به همراه صلاح عبدالسلام، دیگر فرد مظنون به شرکت در حملات تروریستی پاریس، دیده می شود. در این تصاویر، محمد ابرینی و صلاح عبدالسلام در بزرگراهی از بلژیک در حال حرکت به سوی پاریس هستند.

صلاح عبدالسلام، یکی دیگر از مظنونان عملیات تروریستی پاریس، پیش از حملات انتحاری در بروکسل بازداشت شد. مقامات فرانسه خواستار استرداد صلاح عبدالسلام به این کشور هستند اما مقامات قضایی بلژیک ، روز جمعه، اعلام کردند استرداد صلاح عبدالسلام تا اطلاع بعدی به تاخیر افتاده است.

صلاح عبدالسلام روز ۱۸ مارس در بروکسل بازداشت شد. چهار روز پس از بازداشت این فرد، فرودگاه بروکسل هدف حملات تروریستی مرگبار قرار گرفت. در جریان حملات روز ۲۲ مارس در فرودگاه بروکسل، دست‌کم ۳۲ نفر کشته و ده‌ها تن دیگر مجروح شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه؛ در حملات مرگبار تروریستی روز ۱۳ نوامبر در پاریس هم دست‌کم ۱۳۰ تن کشته و صدها تن مجروح شدند.