محل آتش‌نشانان محبوس مشخص شد

0
167
عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: آواربرداری نقطه‌ای محل ساختمان پلاسکو آغاز شده است.

اقبال شاکری با اعلام این خبر افزود: ریزش ساختمان پلاسکو مخلوطی از آوار و آتش و آهن را به هم تنیده است.

وی با بیان اینکه ریزش سازه‌های ساختمان پلاسکو ابعاد وسیعی دارد، گفت: در حال حاضر با تلاش نیروها، سازه‌های اصلی ساختمان جدا شده و راه برای برداشتن آوار توسط تجهیزات سبک باز شده و تیم‌های عملیاتی برای ورود به قلب ساختمان دسترسی پیدا می‌کنند.

شاکری افزود: با برداشته شدن سازه‌های بلند ۵۰ تنی، فشار آوار کم شده و۲ نقطه محل محبوس شدن آتش‌نشانان و حضور کسبه و مردم، قابل دسترس شده است.

عضو شورای شهر تهران افزود: عملیات سنگین و حرفه‌ای از سوی آتش‌نشانان و تمام نیروهایی دستگاه‌هایی که به کمک آتش‌نشانان آمدند، در حال انجام است.

وی با بیان اینکه ۲ ساختمان پشت پلاسکو نیز در معرض خطر قرار دارد، گفت: این ۲ ساختمان در مقابل آتش‌سوزی مهار شدند و تیم‌های نظام مهندسی در آنها مستقر هستند.

وی گفت: تیم‌های نظام مهندسی، تغییر شکل دیواره‌ها را اندازه‌گیری می‌کنند که اگر از حد مجاز فراتر رفت اقدامات ایمنی لازم را انجام دهند.

ساختمان تجاری پلاسکو در محدوده خیابان جمهوری تهران حدود ساعت ۸ صبح دیروز دچار حریق شد که پس از حدود سه ساعت، ۱۵ طبقه ساختمان بطور کامل تخریب شد و فرو ریخت.

  • استقرار ۱۵ دستگاه آمبولانس در مقابل ساختمان پلاسکو

مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس تهران نیز اعلام کرد: همزمان با اجرای عملیات حساس آواربرداری ۱۵ دستگاه آمبولانس به همراه ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس در مقابل ساختمان پلاسکو مستقر شدند.

حسن عباسی افزود: همزمان با احتمال خارج کردن افراد محبوس شده در زیرآوار ۱۵ دستگاه آمبولانس به همراه ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس در مقابل ساختمان پلاسکو مستقر شدند.

به گزارش ایرنا، وی بیان کرد: حدود ۴۰ تکنسین اورژانس تهران نیز در قالب پزشک، پرستار و کارشناس فوریت‌های پزشکی در محل حادثه آماده هر گونه خدمات امدادی و درمانی به آسیب‌دیدگان احتمالی هستند.