محروم کردن همسر عبدالفتاح سلطانی از دیدار با همسرش در زندان

0
115

یک منبع نزدیک به خانواده عبدالفتاح سلطانی، وکیل زندانی  گفت که اجازه  ملاقات حضوری همسر این زندانی سیاسی با او صادر نشده و تنها مادر و فرزند سلطلانی موفق به دیدار شده‌اند. معصومه دهقان، همسر این زندانی سیاسی هم در صفحه فیس‌بوک‌اش در یک پست عمومی نوشت: «آقای خدابخشی دادیار ناظر زندان با ملاقات حضوری من موافقت نکرد! من ماندم، و فرزندم مادربزرگ سالخورده‌اش را به زحمت راهی سالن ملاقات کرد.»

منبع نزدیک به خانواده سلطانی در ادامه با اشاره به این‌که خانواده‌ها هر ماه می‌توانند یک ملاقات حضوری داشته باشند، گفت:  “همسر آقای سلطانی هفته گذشته درخواست ملاقات حضوری داده بود. آقای خدابخشی دادیار ناظر در دفترش حضور نداشته و درخواست به دفتر او تحویل داده شده بود. دیروز وقتی مراجعه کردند، متوجه شدند که نوشته شده فقط مادر و فرزندان او  اجازه ملاقات دارند و به همسر او اجازه ملاقات حضوری ندادند.  دلیل این اقدام را هم اعلام نکرده‌اند، اما این اولین بار نیست که دست به چنین اقدامی می‌زنند، بارها مانع انجام ملاقات حضوری شده‌اند. خدابخشی، دادیار ناظر زندان هم تنها هفته‌ای یکی یا دو روز آن‌جاست و ارباب رجوع‌ها به سادگی به او دسترسی ندارند که دلیل این رفتار را بپرسند.”

این منبع همچنین در ادامه گفت: «آقای سلطانی اخیرا از ناحیه گردن دچار مشکل شده و درد گردن باعث شده بهداری زندان او را به پزشک ارتوپد ارجاع بدهد. حالا همسرش باید از پزشک متخصص وقت بگیرد و او را ببرد.چند وقت پیش برای قلب  و دندان‌هایش هم به پزشک مراجعه کرده بود. هر چه می‌گذرد در زندان فرسوده‌تر می‌شود. حالا علاوه به مشکلات گوارشی و قلبی، مشکل گردن درد هم اضافه شده است.»

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران؛همسر این وکیل زندانی در بخش دیگری از نوشته‌ای که در صفحه  فیس‌بوک‌اش منتشر کرده آورده است: «امروز دوشنبه ۱۹ مرداد ماه ۱۳۹۴ تصمیم داشتم در ملاقات حضوری با همسرم عبدالفتاح سلطانی سالروز بازداشتش را یادآوری کنم . به ایشان بگویم در چنین روزی قفل دفترت رو شکستند و بی اجازه وارد دفتر مشاعی ۴ نفره‌تان شدند و اوراق و پرونده ی موکلانت را بردند . در چنین روزی تو را که از مطالعه‌ی پرونده‌ موکلانت باز می‌گشتی در مقابل دادگاه انقلاب بازداشت کردند . در چنین روزی ۵ مرد خانه‌ات را زیر و رو کردند و کیسه کیسه اوراق و سی دی و دفتر و آلبوم و …را با خود بردند. ۴ سال گذشته و هنوز دفترچه‌ حساب و جزوه‌های درسی و تعداد زیادی از سی‌دی‌هایم را پس نداده‌اند. هنوز رادیوهایمان را که سال‌ها قبل ربوده بودند پس نداده‌اند ! اما …”

عبدالفتاح سلطانی، وکیل و عضو کانون مدافعان حقوق بشر روز ۱۹ شهریور ماه ۱۳۹۰ دستیگر شد و به اتهامات تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، تشکیل کانون مدافعان حقوق بشر و تحصیل مال حرام از طریق دریافت جایزه حقوق بشر نورنبرگ در دادگاه بدوی به ۱۸ سال حبس و تبعید به به شهر برازجان  و ۲۰ سال محرومیت از وکالت محروم شد. این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۱۳ سال حبس تغییر کرد.

این زندانی که از زمان بازداشت تا کنون در زندان اوین به سر می برد دچار ناراحتی قلبی و نوسان فشار خون است و به مداوا در خارج از زندان نیاز دارد.