مجلس نمایندگان آمریکا لایحه کمک مستقیم به مردم در برابر کرونا را تصویب کرد؛ استقبال پرزیدنت ترامپ

0
178

ساعاتی پس از اعلام وضعیت اضطراری ملی توسط رئیس جمهوری ایالات متحده برای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا در کشور، مجلس نمایندگان نیز لایحه‌ای را برای ارائه کمک‌های مستقیم به کسانی که در آمریکا تحت تاثیر این بیماری قرار می‌گیرند تصویب کرد؛ اقدامی که با استقبال پرزیدنت ترامپ روبرو شد.

به گزارش آسوشیتدپرس، این لایحه در ساعات اولیه بامداد شنبه ۲۴ اسفند با ۳۶۳ رأی موافق در برابر ۴۰ رأی مخالف به تصویب رسید و نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان گفت «ما آنچه گفتیم بودیم انجام خواهیم داد را انجام دادیم: مردم را در اولویت نخست قرار دادیم.» این مصوبه برای تایید به سنا ارسال می‌شود.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی از کار گروهی نمایندگان هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات استقبال کرد و نوشت، «مردم حقیقتا همراه یکدیگر شده‌اند. خوب است که می‌بینیم!» پیامی که به نوشته آسوشیتدپرس، انرژی تازه‌ای به طرح می‌بخشد و نشان می‌دهد پس از تایید سنا به امضای او نیز خواهد رسید.

صدای آمریکا گزارش داد؛ پرزیدنت ترامپ عصر جمعه در یک نشست خبری در کاخ سفید، با اعلام این که به دنبال گسترش شیوع ویروس کووید۱۹ در ایالات متحده شرایط اضطراری ملی برقرار می‌کند، از همه ایالت‌ها خواست فورا مراکز مراقبت و پیشگیری ایجاد کنند و از تمامی بیمارستان‌ها در سراسر کشور نیز خواست تمامی شرایط اضطراری را فعال کنند.