مجلس نمایندگان آمریکا قدرت ترامپ برای جنگ با جمهوری اسلامی را محدود کرد

0
116

مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه به محدودسازی توانایی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور برای حمله نظامی به جمهوری اسلامی رای داد.

براساس مصوبه مجلس نمایندگان رئیس جمهوری ایالات متحده برای آغاز جنگ با جمهوری اسلامی به تائید کنگره نیاز دارد.

از ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان ۲۵۱ نفر به محدودسازی قدرت دونالد ترامپ برای اعلام جنگ با جمهوری اسلامی رای مثبت دادند. این در حالی است که ۱۷۰ نفر نیز با تصویب آن مخالفت کردند.

تنش بین جمهوری اسلامی و آمریکا در هفته های اخیر و پس از آنکه واشنگتن تصمیم به لغو معافیت کشورهای وارد کننده نفت جمهوری اسلامی از تحریم گرفت افزایش یافته است. این تنش ها پس از آنکه جمهوری اسلامی یک پهپاد آمریکایی را سرنگون کرد به اوج رسید.

دونالد ترامپ پس از سرنگونی پهپاد آمریکایی اعلام کرد که قصد داشته دستور حمله به چند محل در ایران را صادر کند اما «ده دقیقه» پیش از این حمله از این اقدام منصرف شده است.

اکثریت کرسی های مجلس نمایندگان آمریکا در اختیار دموکرات ها است. این در حالی است که جمهوریخواهان در مجلس سنا حائز اکثریت هستند. مجلس سنای ایالات متحده پیش از این با محدودسازی قدرت دونالد ترامپ برای حمله با ایران مخالفت کرده بود.

به گزارش یورونیوز؛ مصوبه روز جمعه مجلس نمایندگان در صورتی که به تصویب مجلس سنا نیز برسد ممکن است از سوی دونالد ترامپ وتو شود.