متن کامل نامه فیفا به باشگاه استقلال

0
247

متن نامه ای که از سوی فیفا به باشگاه استقلال ارسال شده نشان می دهد این نهاد بین المللی در نامه های متعددی خواستار تعیین وضعیت بازیکن خارجی آبی پوشان شده است.

 روز سه شنبه بود که خبر محرومیت باشگاه استقلال منتشر شد. با نظر فیفا، این باشگاه به خاطر عدم پرداخت مطالبات «عادل شیحی» از حضور در پنجره نقل و انتقالات زمستانی محروم شده و حتی حق استفاده از آندرانیک تیموریان و سرور جباروف خریدهای جدید خود را ندارد.

نامه هایی که فیفا را قانع نکرد

این در حالی است که پیگیری های نشان می دهد فیفا طی پنج ماه اخیر، هفت نامه به باشگاه استقلال زده و عجیبتر اینکه مستندات باشگاه استقلال در هیچیک از این نامه ها مورد قبول فیفا قرار نگرفته است.

فیفا در این نامه ها، موضوع شکایت عادل شیحی را توضیح داده و باشگاه ایرانی را در جزئیات این روند دادرسی و البته احتمال محرومیت قرار داده است که در نهایت منجر به محرومیت استقلال از نقل و انتقالات می شود.

به گزارش مهر؛ تاریخ نامه های ارسالی فیفا به این شرح است:

هفتم مهرماه ۱۳۹۵
پنجم آبانماه ۱۳۹۵
نهم آذرماه ۱۳۹۵
شانزدهم آذرماه ۱۳۹۵
بیستم آذرماه ۱۳۹۵
بیست و نهم دی ماه ۱۳۹۵

نامه نهم ژانویه، کلید ماجرای محرومیت استقلال

در تاریخ نهم ژانویه (بیستم دی ماه) نامه ای از فیفا به باشگاه استقلال ارسال شده است. در این نامه تاکید شده که صرفا یکی از نامه های استقلال در ماه های گذشته اعتبار داشته و قانونی بوده است. به نظر می رسد محرومیت استقلال و اجرایی شدن حکم محرومیت از حضور در بازار نقل و انتقالات را باید در این نامه جستجو کرد.

متن نامه فیفا به استقلال

در نامه فیفا به باشگاه استقلال آمده است با موضوع عادل شیحی خطاب به باشگاه استقلال آمده است:

«عطف به موضوع فوق بدینوسیله دریافت نامه جنابعالی به تاریخ ۲۷ دسامبر ۲۰۱۶ (هفتم دی ماه)  را که نسخه ای از آن به عادل شیحی در زمان مقتضی ارسال خواهد گردید تایید می کند.

لذا با توجه به نامه های دیگری که قبلا ارسال شده است و نامه مورخ ۲۷ دسامبر ۲۰۱۶ به ضمیمه ها، تنها نامه مذکور تا حدودی قانونی است. بنا براین احتراما از جنابعالی درخواست می شود نسخه های کامل و قانونی ضمایر مذکور را یا از طریق پست عادی یا پست سفارشی تا ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ (اول بهمن ماه) برای فیفا ارسال نمایید. این رای نهایی است.

با تشکر از بذل توجه جنابعالی
از طرف هیو کی سی یلوسکی (مشاور تعیین وضعیت بازیکنان، اتاق حل اختلاف فیفا)»

توجیهات عجیب باشگاه و تصمیم نهایی فیفا

این نامه نشان می دهد که باشگاه استقلال تا قبل از این نامه ادله قانونی به اتاق حل اختلاف فیفا ارسال نکرده و تنها یک نامه ارسال کرده که از دید فیفا تا حدودی قانونی بوده است. باشگاه استقلال مدعی است مطالبات شیحی پرداخت شده و این کار به خاطر تحریم ها، سیستم بانکی و تعطیلات سال نو میلادی با تاخیر صورت گرفته است. در حالی که نامه های فیفا چیز دیگری را نشان می دهد. باید منتظر ماند و دید آیا باشگاه می تواند از این معضل به سلامت عبور کند یا خیر.