متن دفاعیات زندانی سیاسی ارژنگ داودی در دادگاه

0
129

متن دفاعیات  زندانی سیاسی ارژنگ داودی در بیدادگاه انقلاب ولی فقیه در کرج جهت انتشار در اختیار رسانه ها و اطلاع عموم  قرار داده شده است .

 به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران؛ متن دفاعیات به قرار زیر می باشد :

با یاد خدا،

متن دفاعیات مکتوب در شعبه ۱ بیدادگاه انقلاب کرج

هم میهنان،

روز دوشنبه ۲۴\۱\۱۳۹۴ به دادگاه انقلاب کرج اعزام و در بیدادگاه شماره ۱ به سردمداری یک فرد کاملا روانی !؟ بنام آصف الحسینی تحت محاکمه قرار گرفتم.  متاسفانه این شیخ دیوانه !؟ علاوه بر شعبه ۱ به طور همزمان رییس !؟ دادگاه انقلاب کرج نیز هست.

این جانور دوپا همان کسی است که در سال گذشته در حالیکه تحت عنوان « تبعید » در زندان بندرعباس اسیر بودم بدون اینکه مرا احضار نماید به طور غیابی !؟ برایم حکم اعدام !؟ صادر نمود. بناچار در این مرحله ضمن استمداد از مجامع حقوق بشری به ویژه از شخص دبیر کل محترم سازمان ملل جناب آقای بان کی مون درخواست می نمایم، ترتیبی اتخاذ فرمایند تا به عنوان مشتی نمونه خروار ، جانی نامبرده مورد معاینات پزشکی و روانپزشکی قرار گیرد تا بر جهانیان آشکارتر شود که حیات جابرانه رژیم منحط ولایت فقیه را تاکنون حیوانات درنده ای تداوم بخشیده اند!؟

عین متن دفاعیات

۱ـ همانطور که مفاد آن به وضوح نشان می دهد پرونده مطروحه نه بر اساس بازجویی که بر اساس « تفتیش عقاید » شکل گرفته است. در طول ۵ هفته در بند مخوف سپاه مستقر در زندان رجایی شهر توسط  نیروهای وزارت اطلاعات از ساعت ۹ صبح تا اذان ظهر و بلافاصله پس از نماز و ناهار تا اذان مغرب تحت عنوان بازجویی، تفتیش عقاید می شدم که بناچار برای رهایی از خستگی مفرط و استخلاص از وضعیت خفقان بار بند ۸ موسوم به بند سپاه، مجبور به پاسخگویی و نه بازجویی بودم.

۲-ـ علاوه بر این شخصی به نام ایوب ابراهیمیان که زیر برگه مربوط به تفهیم اتهام کذایی را تحت عنوان مقام قضایی شعبه ۱۲ بازپرسی کرج امضا نمود نیز در چند مرحله و نهایتا در صبح روز جمعه ۳۰\۱۱\۱۳۹۳ پس از ۳۳ روز نگهداری در شرایط نامناسب ، مرا به اصطلاح تفهیم اتهام نمود که فورا مورد اعتراض من واقع شد که چرا به محل شعبه بازپرسی مذکور واقع در دادگاه انقلاب کرج احضار و تفهیم اتهام نمی شوم. ولی او مدعی شد که شعبه دادگاه می تواند بنا به تشخیص قاضی در هر جا که مصلحت باشد تشکیل شود که معترضانه گفتم تو مقام قضایی هستی و نه قاضی !؟

۳ـ بناچار در این مرحله اعلام می دارم همانطور که بخش به اصطلاح سیاسی حکومت را مردود می دانم اینک نیز به هیچ وجه بخش قضایی آن را نیز قبول ندارم مگر اینکه بازجویی و نه تفتیش عقاید در شرایط مناسب باشد ، تفهیم اتهام نیز مطابق با قوانین رژیم مجددا صورت پذیرد و نهایتا پرونده به شعبه ای غیر از این شعبه ارجاع گردد

هم میهنان

الف : چون از قبل نمی دانستم که به کجا اعزام می شوم و بعد از حضور در محل بیدادگاه تازه فهمیدم که پرونده جدیدی برایم تدارک دیده اند !؟ این مطالب را تحت عنوان دفاعیات ، بالبداهه روی برگه های مخصوص دادگاه نوشتم

ب : این فرد دیوانه تلاش کرد که با سوء استفاده از مقام غصبی خود به عنوان رییس دادگاه انقلاب کرج، مرا به زندان قزل حصار انتقال دهد ولی ظاهرا بنا به دلایلی، اربابان اطلاعاتی اش  در این مرحله با وی موافق نبوده و افسار این جانور دوپا را محکم کشیدند!؟

رونوشت به :

۱ـ جناب آقای بان کی مون  دبیر کل سازمان ملل متحد جهت استحضار و صدور دستورات شایسته

۲ـ جناب آقای احمد شهید گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل جهت اطلاع و انجام اقدامات ضروری برای معاینه پزشکی جانی نامبرده !؟

ارژنگ داودی

معلم، شاعر ، نویسنده

زندنی سیاسی زندان رجایی شهر

۲۵ فروردین ۹۴

مطلب قبلیپیام معنادار سایت خامنه‌ای به تیم مذاکره‌کننده
مطلب بعدیدلنوشته های شما به مسئولین؛ پروژه رفع آلودگی هوای کلان شهرها و تامین آب شرب مردم
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...