مایک پنس: آمریکا در عزم خود برای مقابله با دولت جمهوری اسلامی حامی تروریسم تردید نمی‌کند

0
279

معاون رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد که ایالات متحده در عزم خود برای مقابله با دولت حامی تروریسم در جمهوری اسلامی تردید نخواهد کرد.

مایک پنس که برای دیدار از کشورهای مصر، اردن و اسرائیل به خاورمیانه سفر کرده است روز یکشنبه اول بهمن در جریان دیدار با سربازان آمریکایی مستقر در یک پایگاه نظامی در مرز اردن و سوریه اطمینان داد که بزودی منطقه از شر داعش خلاص می‌شود و تاکید کرد که آمریکا از این پس تلاش‌های جمهوری اسلامی را برای اشاعه نفوذ بدخواهانه‌اش تحمل نخواهد کرد.

او با بیان اینکه شکست داعش و دیگر گروه‌های تروریستی، یادواره‌ای پایدار از روحیه شکست‌ناپذیر نیروهای مسلح آمریکا خواهد بود، گفت: «در عزم ما برای مقابله با دولت پیشتاز در حمایت از تروریسم و دیکتاتوری در جمهوری اسلامی خللی وارد نمی‌شود. جمهوری اسلامی امیدوار است با گسترش نفوذ خود در میان خرابه‌های باقی مانده از قلمرو سابق داعش بر منطقه سلطه پیدا کند.»

معاون رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: «امید نهایی رژیم مستقر در تهران به تهدید علیه متحدان آمریکا در منطقه‌ای گسترده‌تر است، اما پرزیدنت ترامپ به جمهوری اسلامی اخطار داده است. آمریکا از این پس تلاش‌های جمهوری اسلامی برای اشاعه نفوذ بدخواهانه در منطقه و تقویت تروریست‌ها را تحمل نخواهد کرد.پرزیدنت ترامپ به وضوح گفته است که آمریکا اجازه نخواهد داد جمهوری اسلامی به تسلیحات اتمی دسترسی پیدا کند. این قول ما به متحدانمان و جهان است.»

دولت ایالات متحده و متحدان آن در منطقه، جمهوری اسلامی را متهم می‌کنند که با دخالت در کشورهای منطقه نقش مخربی در تحولات خاورمیانه ایفا می‌کند.

به گزارش صدای آمریکا؛ آمریکا همچنین جمهوری اسلامی را ناقض حقوق بشر و حامی تروریسم دانسته و برنامه موشکی جمهوری اسلامی را ناقض قطعنامه‌ شورای امنیت و خطری برای منطقه می‌داند. دولت پرزیدنت ترامپ بر اساس این اتهامات تحریم‌هایی را علیه برخی از مقام‌ها و شرکت‌های جمهوری اسلامی وابسته به برنامه هسته‌ای یا ناقض حقوق بشر وضع کرده است. پرزیدنت ترامپ همچنین هشدار داده است که اگر توافق هسته‌ای با جمهوری اسلامی اصلاح نشود، آمریکا به آن پایبند نخواهد ماند.