مایک پمپئو: فشار آمریکا بر رژیم جمهوری اسلامی تا پایان تهدید مردم خود و همسایگانش ادامه می‌یابد

0
174

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده در پیامی به یک نشست گروهی از یهودیان آمریکا گفت که فشار آمریکا بر رژیم جمهوری اسلامی تا پایان تهدید مردم خود و همسایگان ادامه می‌یابد. 

مایک پمپئو در این پیام ویدئویی به نشست مجازی «کمیته یهودیان آمریکا» موسوم به «ای جی سی» با اشاره به مقابله آمریکا با یهودستیزی در جهان گفت: هیچ‌جایی مقابله ما با یهودستیزی روشن‌تر از این نبود که ما، جمهوری اسلامی را به عنوان دولت شماره یک حامی یهودستیزی در جهان معرفی کردیم.

وی با اشاره به خروج ایالات متحده از «توافق افتضاح هسته‌ای» با جمهوری اسلامی، درباره «کارزار فشار حداکثری» بر جمهوری اسلامی گفت که نتایج این کارزار نمایان شده است. 

آقای پمپئو همچنین گفت: فشار آمریکا بر رژیم جمهوری اسلامی تا زمانی که این کشور رفتار عادی داشته باشد و به تهدید مردم خود و همسایگانش پایان دهد، ادامه می‌یابد.

وی در نهایت گفت:‌ «ملا‌ها هرگز اجازه نخواهند یافت به سلاح هسته‌ای دست بیابند.»

ایالات متحده از زمان روی کار آمدن پرزیدنت ترامپ خواستار یک توافق جدید با جمهوری اسلامی است. دولت آمریکا می‌گوید توافق هسته‌ای مانع فعالیت‌های بی‌ثبات کننده جمهوری اسلامی نشده است. آمریکا می‌گوید رژیم ایران بزرگترین دولت حامی تروریسم در جهان است. 

خرداد ۱۳۹۷،‌ مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحد راهبرد و استراتژی جدید آمریکا در برابر جمهوری اسلامی را شرح داد و ضمن اعلام فشار بیشتر بر جمهوری اسلامی، اعلام کرد واشنگتن آماده مذاکره با جمهوری اسلامی در صورت تغییر رفتار رژیم جمهوری اسلامی است.

صدای آمریکا نوشت؛ او ۱۲ شرط آمریکا برای مذاکره با جمهوری اسلامی برای رسیدن به توافق جدید را اعلام کرد.