مایک پمپئو: سیاست آمریکا در قبال جمهوری اسلامی مشخص است و ادامه خواهد داشت

0
182

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، بار دیگر جمهوری اسلامی را بزرگترین حکومت حامی تروریسم و اصلی‌ترین عامل بی‌ثباتی در خاورمیانه خواند و بر ادامه راهبرد ایالات متحده در قبال رژیم اسلامی و دیکتاتوری حاکم بر ایران تاکید کرد.

وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۱۰ مهر ماه در رُم و در کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجه ایتالیا گفت: «سیاست ما در دو سال و نیم گذشته که دولت پرزیدنت ترامپ روی کار بوده، در مورد جمهوری اسلامی مشخص و پابرجا بوده است. جمهوری اسلامی بزرگترین حکومت حامی تروریسم و اصلی‌ترین عامل بی‌ثباتی در خاورمیانه است. استراتژی ما این بوده که ثروت و منابعی را که ۴۰ سال است صرف عملیات ترور در اروپا و حمایت از شبه‌نظامیان در جهان برای رسیدن به نوعی از تاثیر‌گذاری سیاسی انجام می‌دهند … را از ‌آن‌ها دریغ کنیم.»

آقای پمپئو با تقدیر از موضع ایتالیا در همکاری‌های امنیتی با ایالات متحده در عرصه‌های گوناگون، از جمله در مقابله با تجاوزگری رژیم جمهوری اسلامی و نیز اجازه ندادن به هواپیمایی ماهان برای پرواز به ایتالیا، گفت: «اروپایی‌ها اندک اندک دارند چشم‌شان را به روی این حقیقت که جمهوری اسلامی متجاوز است، و نه تجاوزشده، باز می‌کنند.»

به گزارش صدای آمریکا؛ وی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران درباره معضل جمهوری اسلامی گفت:‌ «همان‌طور که در چند ماه گذشته دیده‌ایم، جمهوری اسلامی کشتی‌های اروپایی را در تنگه هرمز توقیف می‌کنند، به عربستان سعودی حمله کرده و پنج درصد انرژی جهان را از بازارها خارج می‌کنند. جهان به مقابله با چنین رژیمی در ایران پرداخته است و ایالات متحده و ایتالیا نیز به اتفاق در مقابل جمهوری اسلامی ایستاده اند.»