مایک پمپئو: رژیم جمهوری اسلامی دیگر پول کافی برای دامن زدن به ترور در جهان ندارد

0
129

وزیر خارجه آمریکا می‌گوید مهم‌ترین اقدامی که پرزیدنت ترامپ در برابر رژیم جمهوری اسلامی انجام داده شناسایی برجام به عنوان یک توافق ابلهانه است که واقعا برای آمریکا بد بود و خطرات واقعی به دنبال داشت.

مایک پمپئو در مصاحبه با تلویزیون نیوزمکس گفت: از زمان خروج آمریکا از توافق هسته‌ای جمهوری اسلامی در ماه مه ۲۰۱۸ ما رویکردهای اساسا متفاوتی را در مورد ثبات در خاورمیانه در پیش گرفته‌ایم.

وی در این مصاحبه که روز جمعه ۱۸ مهر انجام شد گفت، ما جمهوری اسلامی را به عنوان بزرگترین تهدید علیه صلح می‌دانیم؛ بزرگترین تهدید علیه آمریکایی‌ها در سراسر این کشور بزرگ.

وزیر خارجه دولت پرزیدنت ترامپ افزود، از همین رو ما هزینه‌های زیادی را بر روی خود رژیم بابت رفتارش تحمیل کرده‌ایم و تحریم‌هایی که اخیرا بر بانک‌های جمهوری اسلامی اعمال شد در همین راستا است.

آقای پمپئو خاطر نشان کرد که با اعمال تحریم‌ها، رژیم جمهوری اسلامی برای دامن زدن به ترور و توسعه برنامه هسته‌ای و به چالش کشیدن آمریکا و به خطر انداختن منافع آن در سراسر جهان دیگر پول کافی ندارد.

صدایآمریکا نوشت؛ وزیر خارجه آمریکا در همین روز و در مصاحبه دیگری گفته بود که بیشتر آمریکایی‌ها، اروپایی‌ها، و کشورهای خاورمیانه و خلیج فارس تهدید موجود از سوی جمهوری اسلامی را درک می‌کنند.