مایک پمپئو: رژیم‌های یاغی مانند حکومت تحت رهبری آیت‌الله تنها زبان زور را می‌فهمند

0
229

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه جمعه ۲۷ تیرماه در جریان یک سخنرانی در ایالت آیووا گفت: توافق اتمی جمهوری اسلامی فقط به آنها پول بیشتری داد تا آن را صرف تروریسم کند. رژیم‌های یاغی مانند حکومت تحت رهبری آیت‌الله تنها در برابر زور و قدرت، و نه دلجویی و پذیرش خواسته‌هایشان، پاسخگو هستند.

مایک پمپئو افزود: از همین رو توافق اتمی را کنار گذاشته و یک سیاست جمهوری اسلامی جدید پایه‌گذاری کردیم: رژیم را از پول خون محروم می‌کنیم، مصونیت دیپلماتیک را انکار می‌‌کنیم و تخاصم رژیم را بازدارندگی می‌کنیم.

وزیرخارجه آمریکا گفت: رژیم تاثیرات گام‌های اول و دوم را حس کرده و قاسم سلیمانی تروریست خیلی خوب از تعهد ما بر بازدارندگی وقتی او را از صحنه روزگار محو کردیم،‌ باخبر شد.

مایک پمپئو در ادامه افزود: کار ما در مقابله با جمهوری اسلامی همچنین برای حفظ نزدیک‌ترین دوست ما در خاورمیانه یعنی اسرائیل، مهم است.

صدای آمریکا گزارش داد؛ وزیر خارجه آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تهدیدهایی که با آن‌ها روبرو هستیم خیلی بزرگ هستند و نباید فقط در واشنگتن بود تا از آن با خبر شد: چین در حال پایین کشیدن آزادی در تمام جهان است، روسیه می‌خواهد دموکراسی و نهادهای ما را مسموم کند و جمهوری اسلامی می‌خواهد جمهوری اسلامی را در تمام خاورمیانه گسترش دهد.