مایک پمپئو در اورشلیم با بنیامین نتانیاهو دیدار و درباره «اقدامات بدخواهانه‌» رژیم جمهوری اسلامی گفت‌و‌گو کرد

0
73

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، بامداد جمعه ۲۶ مهر در اورشلیم با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، دیدار و در مورد موضوعات مختلف، از جمله رفتارهای شریرانه جمهوری اسلامی، گفت‌و‌گو کرد.

آقای پمپئو پس از این دیدار با انتشار یک توئیت گفت: «من و نتانیاهو دیدار سازنده‌ای در رابطه با مقابله با نفوذ تبهکارانه رژیم جمهوری اسلامی، تحولات منطقه‌ای، و مسائل دیگر مرتبط با امنیت اسرائیل داشتیم.»

آقای پمپئو پیش از این دیدار با انتشار رشته توئیت دیگری بار دیگر نسبت به انقضای تحریم‌های تسلیحاتی شورای امنیت سازمان ملل بر جمهوری اسلامی هشدار داد.

در این توئیت آمده است: «به خاطر توافق ناکارآمد جمهوری اسلامی [برجام]، تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ظرف مدت یک سال منقضی خواهد شد. کشورهایی مانند روسیه و چین قادر خواهند بود تا جنگ‌افزارهای پیشرفته‌ای را به جمهوری اسلامی بفروشند. رژیم جمهوری اسلامی نیز خواهد توانست آزادانه به هرکسی که بخواهد اسلحه بفروشد. این باعث به راه افتادن یک رقابت تسلیحاتی تازه در خاور میانه خواهد شد.»

به گزارش صدای آمریکا؛ آقای پمپئو در ادامه این توئیت نوشته است: «اگر شما اکنون نگران رفتار جمهوری اسلامی هستید، کافی است تصور کنید که ایران با [در اختیار داشتن] موشک‌ها، پهپادها، تانک‌ها، و جت‌های پیشرفته چه خواهد کرد. شورای امنیت باید تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی را تمدید کند.»