مایک پمپئو از اعضای شورای امنیت سازمان ملل خواست تحریم خرید تسلیحاتی جمهوری اسلامی را تمدید کنند

0
191

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا از اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست با توجه به اقدامات بی‌ثبات کننده جمهوری اسلامی و همچنین حمایت دولت جمهوری اسلامی از تروریسم در جهان،‌ تحریم تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی را که آبان‌ماه به پایان می‌رسد،‌ کنند. 

مایک پمپئو در یک ویدئو کنفرانس خطاب به اعضای شورای امنیت گفت: این نهاد با یک انتخاب روبرو است: ایستادن برای صلح و ثبات جهانی، همان گونه که بنیانگذاران سازمان ملل می‌خواستند؛ یا این که بگذارد مهلت ممنوعیت فروش تسلیحات به جمهوری اسلامی تمام شود و به ماموریت سازمان ملل که ما تعهد دادیم از آن محافظت کنیم، خیانت کند.

وزیر خارجه آمریکا گفت: اگر شما کوتاهی کنید، رژیم جمهوری اسلامی می‌تواند جنگنده‌های روسی خریداری کند که بُرد سه هزار کیلومتری دارند و شهرهایی چون ریاض، دهلی‌نو، رُم و ورشو را هدف قرار دهد.

او در پایان سخنانش از اعضای شورای امنیت خواست که با آمریکا برای تمدید تحریم خرید تسلیحاتی جمهوری اسلامی همراهی کنند.

 شورای امنیت سازمان ملل روز سه‌شنبه پیش نویس قطعنامه آمریکا را برای تمدید تحریم تسلیحاتی رژیم جمهوری اسلامی بررسی می‌کند. 

ایالات متحده آمریکا با توجه به اقدامات خصمانه رژیم جمهوری اسلامی در منطقه، حمایت از تروریسم و مسلح کردن گروههای نیابتی خود در خاورمیانه که موجب بر هم زدن ثبات منطقه می‌شود، خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی شده است که تحت قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت در ۱۸ اکتبر پایان میابد. 

صدای آمریکا نوشت؛ پیش از این مقامات ایالات متحده بارها تاکید کردند که چون رفتار بی‌ثبات کننده جمهوری اسلامی ادامه یافته‌است،‌ خواستار تمدید این تحریم علیه رژیم جمهوری اسلامی هستند.