مایک پمپئو: آمریکا هرگز نخواهد گذاشت تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی لغو شوند

0
141

وزیر خارجه آمریکا روز جمعه ۱۴ شهریور با بیان این که ایالات متحده در میانه یک جنگ در سازمان ملل متحد بر سر تحریم‌های تسلیحاتی بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی است تاکید کرد که واشنگتن هرگز نخواهد گذاشت این تحریم‌ها لغو شوند و تهران اجازه خرید و فروش سلاح داشته باشد.

براساس بیانیه وزارت خارجه آمریکا، مایک پمپئو در مصاحبه با برنامه اینترنتی «هیو هیوئت» گفت: «ما درست وسط یک جنگ در سازمان ملل متحد هستیم. دولت قبلی [آمریکا] گفت بعد از پنج سال جمهوری اسلامی می‌توانند از چینی‌ها و روس‌ها سامانه‌های تسلیحاتی بخرند، و نیز می‌توانند سامانه‌های تسلیحاتی بفروشند و برای دزدسالاران و مستبدان مذهبی که جمهوری اسلامی را می‌گردانند، ثروت ایجاد کنند.»

وی افزود: «اگر ایالات متحده کاری نکند، آنها از هجدهم اکتبر دوباره می‌توانند این کارها را بکنند. ما نمی‌گذاریم این اتفاق بیافتند.»

وزیر خارجه دولت پرزیدنت ترامپ با اشاره به حمایت همه کشورهای عرب حوزه خلیج فارس از تلاش آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل متحد علیه رژیم جمهوری اسلامی گفت که کشورهای دیگر هم به طور خصوصی کار آمریکا درست می‌دانند و تایید می‌کنند. وی تاکید کرد که با این حال «روس‌ها و چینی‌ها مسیر متفاوتی را در پیش گرفته‌اند.»

صدای آمریکا نوشت؛ آقای پمپئو خاطرنشان کرد که چین و روسیه می‌خواهند به جمهوری اسلامی سلاح بفروشند و مردم سراسر خاورمیانه و اروپا را تهدید کنند.