«ماموریت: غیرممکن ۵» دسامبر ۲۰۱۵ اکران می‌شود

0
135

شرکت‌های پارامونت و اسکای‌دنس پروداکشنز پنجمین فیلم مجموعه سینمایی «ماموریت: غیرممکن» را ۲۵ دسامبر ۲۰۱۵ روانه سینماها می‌کنند.

 کریستوفر مکواری «ماموریت: غیرممکن ۵» (Mission: Impossible 5) را کارگردانی می‌کند.

تام کروز بار دیگر به نقش ایتن هانت مامور تیم IMF (نیروی ماموریت‌های غیرممکن)، شاخه غیررسمی سیا مقابل دوربین می‌رود.

مکواری به لحاظ حرفه‌ای سابقه همکاری مستمر با کروز را دارد. او فیلمنامه درام تاریخی «والکری» (۲۰۰۸) با بازی کروز را نوشت و یکی از تهیه‌کنندگان آن فیلم بود. مکواری سال گذشته نیز فیلم جنایی «جک ریچر» را با حضور کروز کارگردانی کرد و فیلمنامه «لبه فردا» را هم نوشته که با اقتباس از رمان «فقط باید بکشی» اثر هیروشی ساکورازاکا ساخته می‌شود.

مکواری برای فیلم «مظنونین همیشگی» (۱۹۹۵) برنده اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی شد.

درو پیرس یکی از فیلمنامه‌نویسان «آیرون من ۳»، فیلمنامه «ماموریت: غیرممکن ۵» را می‌نویسد. شرکت‌های تام کروز پروداکشنز متعلق به کروز، پارامونت همین طور شرکت بد روبات متعلق به جی. جی. آبرامز این فیلم را تهیه می‌کنند. شرکت اسکای‌دنس یکی دیگر از سرمایه‌گذاران پروژه است.

مجموعه فیلم‌های «ماموریت: غیرممکن» یکی از موفق‌ترین آثار دوران کاری کروز هستند. فیلم چهارم با عنوان «ماموریت: غیرممکن – پروتکل شبح» به کارگردانی براد برد سال ۲۰۱۱ حدود ۷۰۰ میلیون دلار در دنیا فروخت و منتقدان هم از آن استقبال کردند.

اولین «ماموریت: غیرممکن» را برایان دی پالما سال ۱۹۹۶ کارگردانی کرد و فیلم دوم سال ۲۰۰۰ به کارگردانی جان وو به بازار آمد. جی. جی. آبرامز چهره موفق تلویزیونی با کارگردانی سومین فیلم «ماموریت: غیرممکن» برای اولین بار روی صندلی کارگردانی یک فیلم بلند داستانی نشست. برد هم پیش از کارگردانی فیلم چهارم با دو انیمیشن برنده اسکار «راتاتویی» و «شگفت‌انگیزها» شهرت داشت.

به گزارش خبرآنلاین؛ تعطیلات پایان سال ۲۰۱۵ از همین حالا حسابی شلوغ است. تازه‌ترین فیلم مجموعه سینمایی «جنگ‌های ستاره‌ای» ۱۸ دسامبر اکران می‌شود. «دوزخ» قسمت جدید مجموعه فیلم‌های ساخته شده از روی رمان‌های دن براون همین طور فیلم «Warcraft» تولید شرکت‌های لجندری و یونیورسال هم همان روز روی پرده می‌روند.

«کونگ فو پاندا ۳» و «Live By Night» نیز ۲۵ دسامبر همزمان با «ماموریت: غیرممکن ۵» به نمایش درمی‌آیند.