ماجرای عجیب البسه تیم‌های ملی فدراسیون فوتبال

0
238

شروع اردوی تیم‌های ملی فوتبال و فوتسال و بازگشت رقابت‌های بین المللی، با ماجرای عجیب لغو همکاری آل‌اشپرت و فدراسیون فوتبال از سوی این شرکت آلمانی همراه شده است.

مسابقات ملی بعد از ماه‌ها وقفه از شهریورماه آغاز می‌شود و در نخستین اتفاق، تیم‌ملی بزرگسالان در فیفادی‌ها دو بازی تدارکاتی را برگزار خواهد کرد که یکی از بازی‌ها با ازبکستان است. پیش از این نیز تیم‌های ملی جوانان و نوجوانان برای حضور قدرتمند در رقابت‌های قهرمانی آسیا که با هدف انتخابی جام جهانی برگزار می‌شود، از این ماه اردوی تدارکاتی خود را آغاز کردند. در فوتسال هم وضعیت به همین منوال است و ملی‌پوشان بزرگسال و زیر ۲۰ سال اردوی خود را برای شرکت در رقابت‌های پیش‌رو برگزار کردند.

به همین منظور، حدود دو ماه قبل دبیرکل فدراسیون فوتبال جلساتی را با مدیران تیم‌های ملی برگزار کرد تا بعد از اعلام نیاز به اسپانسر پوشاک تیم‌های فدراسیون فوتبال، البسه مورد نظر تامین شود و از این حیث مشکلی به وجود نیاید.

با این حال از آن زمان تاکنون پوشاک جدیدی در اختیار فدراسیون فوتبال قرار نگرفت و در نهایت نماینده شرکت آلمانی در ایران از فسخ قرارداد با فدراسیون فوتبال به صورت یک طرفه خبر داده است و گفته به علت شیوع کرونا و تامین نشدن البسه موردنظر از تولیدی‌های مستقر در چین، این شرکت نمی‌تواند احتیاج تیم‌های ملی ایران را تامین کند.

دست فدراسیون در پوست گردو

لغو یک طرفه قرارداد از سوی نماینده شرکت آل اشپرت در منطقه، مورد قبول و موافقت فدراسیون قرار نگرفته و فدراسوین فوتبال خواستار مذاکره مستقیم با نمایندگان ایران شرکت شده تا درباره وضعیت موجود و منافع دو طرف صحبت شود.

بدون شک در فاصله کوتاه باقی مانده تا شروع رقابت‌های ملی، فدراسیون قادر به یافتن البسه موردنیاز نیست و این اتفاق ضربه بزرگی از حیث مسائل مادی و معنوی به تیم‌های ملی می‌زند.

استمرار این وضعیت و حل و فصل نشدن ماجرا، به ضرر فدراسیون فوتبال خواهد بود چرا که تا زمان یافتن اسپانسر جدید یا تهیه پوشاک مورد نیازش باید با برند آل اشپرت به میدان برود که تبلیغ رایگان برای این شرکت است و از طرفی تامین پوشاک از طریق اسپانسرهای موجود در کوتاه مدت امکان‌پذیر نیست.

ایسنا نوشت؛ با توجه به این وضعیت، فدراسیون فوتبال اعلام کرده در صورتی که این شرکت به تعهداتش در ماه‌های گذشته عمل نکند و دلایل کافی برای فسخ قرارداد نیاورد، با ورود بخش حقوقی این فدراسیون به قرارداد مواجه خواهد شد. باید دید فدراسیون می‌تواند به همکاری خود با این شرکت ادامه دهد یا در صورت لغو قرارداد، ضرر و زیان وارد شده به فدراسیون فوتبال دیده شده یا خیر.