لیونل مسی فاتح کفش طلای اروپا شد

0
402

لیونل مسی، ستاره بارسلونا، با ۳۴ گلی که در رقابت‌های این فصل لالیگا به ثمر رساند، برنده جایزه کفش طلای اروپا شد.

 مسی در آخرین دیدار فصل بارسلونا مقابل سوسیداد در ترکیب اصلی قرار نداشت و به عنوان بازیکن ذخیره به میدان رفت و در نهایت موفق به گلزنی نشد؛ با این وجود، با همان ۳۴ گلی که به ثمر رسانده بود، توانست علاوه بر عنوان آقای گلی لالیگا، جایزه کفش طلای اروپا را هم از آن خود کند.

مسی با این ۳۴ گل، در جدول کفش طلا با ۶۸ امتیاز در صدر قرار گرفت و پشت سر او، محمد صلاح و هری کین به ترتیب با ۳۲ و ۳۰ گل (۶۴ و ۶۰ امتیاز)، در رتبه‌های بعدی جای گرفتند.

با توجه به اینکه لیگ برتر پیش از این تمام شده بود، مشخص بود که مسی بالاتر از صلاح و کین قرار خواهد گرفت، اما امشب دو ستاره سری آ، چیرو ایموبیله و مائورو ایکاردی این شانس را داشتند که خود را به مسی نزدیک کنند.

اینتر امشب موفق شد با نتیجه ۳-۲ لاتزیو را شکست بدهد، اما ایموبیله برای لاتزیو گلزنی نکرد و ایکاردی هم تنها یک بار از روی نقطه پنالتی موفق به گلزنی شد. به این ترتیب هر دو فصل را با ۲۹ گل به پایان رساندند.

نزدیک‌ترین تعقیب کننده مسی در جدول گلزنان لالیگا، کریس رونالدو بود که بعد از یک شروع ضعیف در رقابت‌های این فصل، ۲۶ گل به ثمر رساند، اما برای رسیدن به مسی کافی نبود.

مسی همچنین برای هفتمین فصل در ۹ سال اخیر توانست از مرز ۳۰ گل در لالیگا عبور کند. او تنها در فصول ۱۴-۲۰۱۳ و ۱۶-۲۰۱۵ نتوانسته بود از این رکورد عبور کند.

مسی اولین کفش طلایش را در فصل ۱۰-۲۰۰۹ به دست آورد. او در آن فصل توانست ۳۴ گل برای بارسا در لالیگا به ثمر برساند. دومین کفش طلای او در فصل ۱۲-۲۰۱۱ به دست آمد؛ با یک رکورد تاریخی. او در آن فصل توانست ۵۰ گل بزند و بالاتر از کریس رونالدو، کفش طلا را از آن خود کند. او یک فصل بعد، بار دیگر ۴۶ گل در لالیگا زد و برای سومین بار فاتح کفش طلا شد.

به گزارش ورزش سه، ستاره آرژانتینی بارسا سه فصل پیاپی پس از آن نتوانست برنده کفش طلا شود، اما فصل قبل توانست با زدن ۳۷ گل، بار دیگر این جایزه را به خود اختصاص بدهد و سرانجام این فصل برای پنجمین بار برنده این جایزه شد تا در رقابت با کریس رونالدو، حالا یک کفش طلا بیشتر در کلکسیون افتخاراتش داشته باشد.