لیبرمن: تقریبا همه مواضع جمهوری اسلامی در سوریه را هدف قرار دادیم

0
297

به گفته وزیر دفاع اسرائیل ارتش این کشور تقریبا تمامی مواضع و زیرساخت‌های نظامی ایران در سوریه را هدف قرار داده است. لیبرمن ابراز امیدواری کرد که به این ترتیب فصل تبادل آتش میان نیروهای ایران و اسرائیل پایان یافته باشد.

آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل، روز پنجشنبه ۱۰ مه در جریان کنفرانسی امنیتی در نزدیکی تل آویو اعلام کرد که تقریبا تمامی تاسیسات و مواضع جمهوری اسلامی در سوریه توسط ارتش اسرائیل هدف قرار گرفته است.

او افزود، امیدوار است که با این حساب فصل تبادل آتش و درگیری میان اسرائیل و جمهوری اسلامی به پایان رسیده و پیام‌ها نیز درک شده باشد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از لیبرمن نوشت: «ما اجازه نخواهیم داد که ایران سوریه را به پایگاهی علیه اسرائیل بدل کند. این سیاستی کاملا روشن است که ما با آن مقابله خواهیم کرد. ما تقریبا تمامی زیرساخت‌های جمهوری اسلامی در سوریه را هدف قرار داده‌ایم.»

وزیر دفاع اسرائیل در ادامه به ضرب‌المثلی اشاره کرد و گفت: «اگر بر سر ما باران ببارد، توفان نصیب آنها خواهد شد. امیدوارم که این فصل خاتمه یافته باشد و پیام‌ها را فهمیده باشند.»

پیش از آن نیز سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرده بود که اسرائیل به “حملات موشکی نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از خاک سوریه به بلندی‌های جولان پاسخ داده است”.

به گزارش خبرگزاری آلمان، این سخنگو از حملات شدید اسرائیل سخن گفت و با اشاره به نیروهای سپاه قدس تصریح کرد: «آنان امشب بهای سنگینی برای حمله خود پرداخت کردند و اگر باز هم به اسرائیل حمله کنند، بهای آن را نیز خواهند پرداخت.»

سخنگوی ارتش اسرائیل در همین رابطه از یکی از “بزرگ‌ترین حملات اسرائیل علیه مواضع جمهوری اسلامی” سخن گفت و افزود که خساراتی سنگین به نیروهای نظامی جمهوری اسلامی در سوریه وارد شده است.

طبق اظهارات این سخنگو تأسیسات سازمان مخفی، لجستیکی، انبارها و مواضع نظامی هدف قرار گرفته و خسارت دیده‌اند. او افزود، خودروی موشک‌اندازی که از طریق آن موشک‌ها به بلندی‌های جولان پرتاب شده بودند نیز هدف قرار گرفته و نابود شده است. این خودرو در ۳۰ تا ۴۰ کیلومتری دمشق مستقر بوده است.

به گزارش دویچه وله؛ سخنگوی ارتش اسرائیل تصریح کرد که این کشور تمایلی به تشدید تنش ندارد، اما تلاش‌های دوباره برای حمله به اسرائیل واکنش‌های سنگینی به دنبال خواهد داشت. به گفته‌ی او اسرائیل پیش از حمله به سوریه روسیه را از انجام این عملیات باخبر ساخته است.