لوران فابیوس: تعهدات ایران کافی نبوده و با یک توافق محکم موافقیم

0
161

لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه می گوید برای رسیدن به توافق با ایران بر سر برنامه هسته ای این کشور هنوز “باید پیشرفتهائی” انجام شود. قرار است روز شنبه وزرای امور خارجه فرانسه، آمریکا، بریتانیا و آلمان با حضور رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پاریس به منظور بررسی مذاکرات هسته ای با ایران گردهم آیند.
لوران فابیوس، روز جمعه ششم مارس / ١۵ اسفند، با اشاره به روند جاری مذاکرات هسته ای گفت: برای دستیابی به توافق هسته ای باید در زمینه میزان، حجم، زمان و نحوه نظارت بر تعهدات پیش بینی شده، برای پرونده هسته ای ایران، پیشرفتهای بیشتری صورت بگیرد.

وزیر امور خارجه فرانسه پس از شرکت در نشست پارلمانی اتحادیه اروپا در ریگا پایتخت لتونی در جمع خبرنگاران گفت: هنوز شرایط برای توافق کافی نیست بنابراین باید کار بیشتری در این زمینه صورت پذیرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه؛ این مقام فرانسوی با اشاره به تازه ترین دور مذاکرات هسته ای در مونترو سوئیس خاطرنشان کرد: ایران در این دور از مذاکرات، تعهدات کافی را در قبال پرونده هسته ای خود به گروه ۵+١ ارائه نکرده است.

وزیر امور خارجه فرانسه تاکید کرد: ما همه موافق دستیابی به یک توافق “محکم” هستیم، اما ین تنها یک واژه است که من بکار می برم و هنوز مشکلات زیادی در این مسیر وجود دارد.

لوران فابیوس که از فرانسه بعنوان قدرتی که برای صلح و امنیت تلاش می کند، نام می برد، تاکید کرد: ما در این راستا به تلاشهای خود ادامه خواهیم داد.

وزیر امور خارجه فرانسه، این اظهارات را در حالی بیان نمود که قرار است روز شنبه (هفتم مارس) وزرای امور خارجه کشورهای غربی به منظور بررسی تازه ترین دور مذاکرات هسته ای در پاریس گردهم آیند.

در نشست روز شنبه در پاریس، علاوه بر جان کری وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، فیلیپ هلمند و فرانک والتر اشتنمایر، وزرای امور خارجه بریتانیا و آلمان و فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا حضور خواهند یافت.