لغو قرارداد استرداد پناهجو بین ترکیه و اروپا

0
234

عمر چلیک وزیر مسئول از امور اتحادیه اروپای ترکیه: ادامه قرارداد استرداد پناهجو با اروپا بی معنی است

عمر چلیک وزیر اتحادیه اروپای ترکیه طی مصاحبه ای با خبرگزاری رویترز به بحران حاصله در روابط ترکیه با اتحادیه اروپا در روزهای اخیر اشاره کرده و گفت : دیگر وقت آن رسیده است تا در قرار داد قبول دوباره پناهجویان فراری به ترکیه را که با اتحادیه اروپا به امضا رسیده، تجدید نظر کنیم.

عمر چلیک  تاکید کرد : ترکیه با قرار داد قبول مجدد پناهجویان فراری به کشور به تمامی تعهدات خود عمل کرده است ولی اتحادیه اروپا به هیچیک از تعهدات خود در  قرار داد پایبند نبوده است. ترکیه حق دارد تا در این قرار داد هر وقت که بخواهد تجدید نظر کرده و وقت این بازنگری هم فرا رسیده است.

به گزارش تارنمای رسمی سازمان رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه، عمر چلیک ضمن اشاره به اینکه برای ادامه و مرعیت این قرار داد علتی وجود ندارد اعلام داشت : از موضوع آزادی ویزا برای شهروندان ترکیه این را دریافتیم که اتحادیه اروپا در این زمینه از موضعی بی طرف و محق پیروی نخواهد کرد. این دیگر قطعیت یافته است. در این شرایط نمی توانیم در مقررات مبارزه با تروریسم تغییری انجام دهیم. قرار بود در مورد لغو مقررات ویزا با معاون رئیس کمیسیون اروپا دیدار کنیم ولی بعلت عدم امکان قید پیشرفت در این مورد نیازی به این ملاقات مشاهده نمی کنم.

چلیک ضمن اشاره به اینکه قول دادن و عدم عمل به قول بصورت عادتی اتحادیه اروپا در آمده است گفت : اگر این سیاست های یک بام و دو هوا پایان نیابد روابط فی مابین نمی تواند ادامه یابد.

مطلب قبلیکشف راز تشکیل سیاهچاله های بزرگ
مطلب بعدیاز شروع جنگ جهانی سوم، سی و هشت سال می گذرد!!
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...