لباس «ال چاپو» محصول دو طراح ایرانی-آمریکایی از آب درآمد!

0
284

پیش از دستگیری ال چاپو بزرگ‌ترین قاچاقچی و جنایتکار تحت تعقیب جهان، تصویری از گفت و گوی او با شان پن بازیگر و کارگردان آمریکایی منتشر شد که در آن تصویر، این قاچاقچی پوشش خاصی را بر تن داشت؛ پوششی که توسط دو طراح لباس ایرانی در امریکا عرضه شده بود و حال با دستگیری ال پاچو، این لباس‌ها با طیف وسیعی از مشتریان مواجه شده است.

خواکین گوزمن لوئرا معروف به ال چاپو، بزرگ‌ترین قاچاقچی موادمخدر جهان که مدتی پیش از زندانی فوق امنیتی گریخته بود، چندی پس از آنکه با شان پن بازیگر و کارگردان گفت و گویی برای مجله رولینگ استون انجام داد، در مکزیک دستگیر شد تا بزرگ‌ترین زندانی تحت تعقیب جهان، به پشت میله‌های زندان بازگردد.

در این میان تصویری که پیش از دستگیری این قاچاقچی در حال دست دادن با شان پن منتشر شده بود، حواشی فراوانی در پی داشت که یکی از مهم‌ترین این حواشی، استقبال بسیار گسترده از این تی‌شرت‌ها در آمریکا بود، به گونه‌ای که تولیدکننده تی‌شرت ال چاپو با سفارش‌های متعددی از سراسر آمریکا مواجه شده است.

سی ان ان به لس آنجلس و سراغ تولیدکنندگان این تی‌شرت‌ها رفته که دو برادر ایرانی-آمریکایی هستند. شان استقبال طراح این پیراهن‌ به همراه برادرش سام استقبال با برند «باراباس» این تیشرت‌های خاص را طراحی کرده‌اند و به بازار فرستاده‌اند؛ تیشرت‌هایی که قیمت‌شان قابل توجه است و حال که ال چاپو بر تن کرده، شهرت جهانی یافته‌اند.

'El Chapo' shirts: 'We cannot keep them in stock,' designer says
سام و شان استقبال

پیراهن ساتن پنبه‌ای که ال چاپو بر تن کرده، ۱۲۸ دلار قیمت دارد و اگرچه بر تن یک مرد بدنام دیده شده اما در آمریکا با اقبال مواجه شده است؛ اتفاقی که شاید چندان مرسوم نباشد و طبیعتاً انتظار می‌رود لباس‌هایی با استقبال مواجه شود که بر تن ستاره‌های موسیقی و سینمای آمریکا مشاهده می‌شود.

سام استقبال درباره علت درخواست وسیع مردم برای خرید این پیراهن که باعث شده گروهی از آنها برای مدتی در صف انتظار قرار گیرند، گفت: فکر می‌کنم مردم به دنبال چیزهای منحصر به فرد هستند و آنها احتمالاً فکر می‌کنند این تی‌شرت منحصر به فرد است، چون ال چاپو به جای آنکه یک تی‌شرت سه یا ده هزار دلاری بپوشد، این تی‌شرت باراباس را پوشیده است.

به گزارش تابناک؛ البته برند باراباس با بیش از ۵۰۰ نمایندگی در آمریکا، مکزیک، ایتالیا و برزیل و سایر کشورها، برند ناشناخته‌ای نیست اما احتمالاً هیچ کس نمی‌دانست صاحب این برند دو برادر ایرانی-آمریکایی هستند و این دو برادر نیز تصور نمی‌کردند بدین طریق مشهور شوند.