کارگردان «خشمگین ۸» معلوم شد

0
136

کارگردانی که فیلم تحسین شده «مستقیم از کامپتون» را ساخته، فیلم هشتم از سری فیلم های «سریع و خشمگین» را کارگردانی می کند.

 گری گری فیلمساز آمریکایی از سوی یونیورسال برای کارگردانی «سریع و خشمگین ۸» انتخاب شد. او پس از کارگردانی فیلم پرفروش تابستانی این کمپانی یعنی «مستقیم از کامپتون» حالا به نظر می‌رسد قرار است قسمت بعدی این مجموعه سینمایی پرطرفدار را جلوی دوربین ببرد.

روز دوشنبه خبرها حاکی از این بود که یونیورسال یک لیست کم تعداد از کارگردان‌هایی متشکل از گری تا لویی لوتریه کارگردان «منتقل شوندگان» و «حالا می‌تونی منو ببینی» و آدام وینگارد سازنده «تو بعدی هستی» و «میهمان» تدارک دیده بود.

پیش از این گزارش شده بود که یونیورسال برای پیدا کردن کارگردان قسمت هشتم این مجموعه دچار دردسر شده و با توجه به این که جیمز وان کارگردان «خشمگین ۷» که فروشی ۱.۵ میلیارد دلاری را در سراسر جهان تجربه کرد، نمی‌خواهد دوباره روی صندلی کارگردانی بنشیند، در جستجوی کارگردانی برای این فیلم است.

حتی شایعاتی به گوش می رسید مبنی بر این که وین دیزل بازیگر این فیلم ممکن است دست به کارگردانی آن بزند. این بازیگر اکشن دیروز بعدازظهر تصویری روی صفحه فیس بوکش گذاشت که او را در کنار گری گری و در کنار پوستر فیلم «سریع و خشمگین» نشان می داد.

در هر حال این نخستین باری نیست که گری فیلمی اکشن را کارگردانی می کند و او برای کمدی کلاسیک «جمعه» خیلی محبوب شد و بعد «شغل ایتالیایی» را در سال ۲۰۰۳ کارگردانی کرد که مارک والبرگ، ادوارد نورتون و شارلیز ترون بازیگران آن بودند.

این اولین همکاری گری با وین دیزل هم نخواهد بود زیرا این دو در درام «مردی کنار گذاشته شده» در اوایل دهه ۲۰۰۰ با هم کار کرده بودند.

به گزارش مهر به نقل از اینسایدر،در هر حال آنچه مسلم است این نخستین تجربه کارگردانی گری برای ساخت ادامه فیلمی با این درجه از اهمیت برای مردم است. مجموع فیلم‌های «سریع و خشمگین» تاکنون بیش از ۴ میلیارد دلار در سراسر جهان فروش کرده اند.