قوچان‌نژاد جزو پنج مهاجم برتر قاره‌کهن

0
125

طبق اعلام رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا، رضا قوچان نژاد در کنار شینجی کاگاوا ، کیهیل، سون هیونگ مین والشمرانی جزو خطرناک ترین مهاجمان قاره کهن محسوب می شوند.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان  و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، کنفدراسیون فوتبال آسیا طی گزارشی اسامی پنج مهاجم برتر آسیا را در وب سایت خود منتشر کرد و رضا قوچان نژاد- مهاجم تیم ملی ایران نیز در این لیست معرفی شده است. در این گزارش نوشته شده است: جام ملت‌های فوتبال آسیا ۲۰۱۵ بهترین بازیکنان این قاره را در ژانویه به استرالیا فرا می‌خواند. نگاهی داریم به پنج بازیکنی که می‌توانند در بزرگترین رویداد فوتبالی این قاره کهن بدرخشند.

رضا قوچان نژاد:
وقتی کارلوس کی‌روش در سال ۲۰۱۱ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شد، تلاش کرد تا بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ‌های خارجی را به تیم ملی بکشاند. یکی از این بازیکنان رضا قوچان‌نژاد، مهاجمی بود که در ایران متولد شده اما در هلند بزرگ شده بود.

قوچان‌نژاد پس از بازی برای تیم جوانان هلند اولین بازی ملی خود را در سال ۲۰۱۲ برای ایران انجام داد. از آن به بعد این بازیکن با نام مستعار «گوچی» با زدن ۱۰ گل در یازده مسابقات برای تیم ملی به یکی از بازیکنان محبوب ایرانیان تبدیل شد. وی نقشی حیاتی در راهیابی ایران به رقابت‌های آسیایی ایفا کرد و تنها گل ایران در جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل را نیز به ثمر رساند.

شینجی اوکازاکی:
شینجی اوکازاکی و شینجی کاگاوا در سال‌های اخیر باعث بر زبان افتادن نام ژاپن در بوندس‌لیگا شده‌اند. شینجی کاگاوا در بورسیا دورتموند اسم و رسمی به هم زد  اما این شینجی اوکازاکی است که اخیرا تیتر روزنامه‌ها را به خود اختصاص داده است. اوکازاکی برترین گلزن تیم ماینس در فصل جاری و گذشته بود که باعث شد گلزن ترین بازیکن ژاپنی در تاریخ بوندس‌لیگا نام بگیرد. اوکازاکی یکی از دو گل ژاپن را در برزیل به ثمر رساند و برترین گلزن ژاپن در رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۱۱ شد.

تیم کیهیل:
کیهیل پس از جام‌جهانی ۲۰۰۶ در آلمان روح و قلب تیم ملی فوتبال استرالیا و یکی از بهترین محبوب‌ترین بازیکنان هواداران بود. کیهیل یکی از معدود بازیکنان تیم ملی بزرگسالان است که توانست از حذف شدن از ترکیب تیم ملی زیر نظر آنژه پوستکوگلو برای رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل نجات یابد. وی یکی از گل‌های این مسابقات را مقابل هلند به ثمر رساند.

در حالی که استرالیا برای اولین بار میزبان رقابت‌های جام ملت‌های آسیا است، انتظارات فراوانی از کانگورو‌ها می‌رود. شاید این آخرین تورنمنت بزرگی باشد که کیهیل به همراه تیم ملی کشورش در آن شرکت می‌کند و اگر استرالیا بتواند به مراحل بالاتر صعود کند، او بدون شک یکی از مدعیان کفش طلا خواهد بود.

سون هیونگ مین:
سون هیونگ مین که در زمان نوجوانی برای تمرین در آکادمی نوجوانان هامبورگ به آلمان سفر کرد، به سرعت به یکی از ستاره‌های تیم ملی کره‌جنوبی و آلمان تبدیل شد. او به عنوان چهره تجاری باشگاه هامبورگ برای فصل ۱۲-۲۰۱۱ انتخاب شد و بایرن لورکوزن مبلغ زیادی برای جذب وی در سال ۲۰۱۳ پرداخت کرد.

پدر این بازیکن نیز یک فوتبالیست حرفه‌ای بوده است. سون هیونگ مین که مهاجمی دو پا و با سرعت بالا است، یکی از اعضای تیم ملی کره‌جنوبی در مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۱ بود. این بازیکن اکنون باتجربه تر شده و می‌تواند عملکرد درخشانی در مسابقات پیش رو در استرالیا داشته باشد.

ناصر الشمرانی:
ناصر الشمرانی با نام مستعار «زلزله» از سال ۲۰۰۳ به بعد در سه تیم باشگاهی در لیگ حرفه‌ای فوتبال عربستان به میدان رفته است و مدام در صدر جدول گلزنان قرار گرفت.  وی در سال ۲۰۱۳ از الشباب به تیم الهلال منتقل شد و توانست همکاری بسیار خوبی با یاسر القحطانی در خط حمله این تیم داشته باشد. با وجود اینکه وی استعدادش را در لیگ کشورش نشان داده اما هنوز نتوانسته استعداد خود را در مقابل دروازه حریفان به دنیا نشان دهد. او در مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۷ و ۲۰۱۱ در تیم ملی کشورش حضور داشت و اگر عربستان بتواند در رقابت‌های سال ۲۰۱۵ موفق باشد، باید منتظر گل‌هایی از جانب ناصر الشمرانی باشیم.