قهرمانی شاگردان بنا در آسیا با ۴ طلا، یک نقره و ۲ برنز

0
172

تیم ملی کشتی فرنگی ایران موفق شد با کسب ۴ مدال طلا، یک نقره و ۲ برنز دهمین قهرمانی خود در آسیا را جشن گرفت.

 تیم ملی کشتی فرنگی ایران با هدایت محمد بنا موفق شد با کسب ۴ مدال طلای آسیا توسط افشین بیابانگرد، رامین ظاهری، مهدی علیاری و امیر قاسمی منجزی،یک مدال نقره سامان عبدولی و ۲ مدال برنز مهدی زیدوند و پیام بویری و همچنین عنوان پنجمی یوسف قادریان، عنوان قهرمانی قاره کهن را از آن خود کند. می‌توان گفت محمد بنا پس از بازگشت دوباره به تیم ملی در اولین آزمون رسمی و نسبتا جدی خود سربلند بیرون آمد.

به گزارش ایسنا؛ نتایج فرنگی کاران ایران در این رقابت ها به ترتیب زیر است:

۵۹ کیلوگرم: سامان عبدولی(نقره آسیا)

سامان عبدولی در دور اول موفق شد حسن یوسف اف از تاجیکستان را با نتیجه ۹ بر صفر ضربه فنی کند و در دور دوم پراوان از تایلند را هم با نتیجه ۹ بر صفر از پیش رو برداشت. عبدولی در نیمه نهایی هم توانست حریف سرسخت خود آیناگولف از قزاقستان را ۱۰ بر ۶ شکست دهد و راهی فینشود.وی در دیدار فینال وزن ۵۹ کیلو به مصاف کانیبل ژول چو بیکف از قرقیزستان و دارنده ۴ مدال برنز آسیا رفت و در پایان مقابل حریف خود با نتیجه ۹ بر ۴ شکست خورد و به مدال نقره آسیا بسنده کرد.

۶۶ کیلوگرم: مهدی زیدوند(برنز آسیا)

در وزن ۶۶ کیلوگرم مهدی زیدوند پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل چوئی از کره جنوبی با نتیجه صفر بر ۳ شکست خورد، اما با توجه به حضور حریفش در فینال، زیدوند برای کسب مدال برنز راهی دیدار رده‌بندی شد که با نتیجه ۵ بر ۲ گائو گان ژانگ از چین را شکست داد و مدال برنز را بر گردن آویخت.

۷۱ کیلوگرم: افشین بیابانگرد(مدال طلای آسیا)

بیابانگرد که مدال برنز ۲۰۱۴ جهان را در اختیار دارد،پیش از این در دور اول با قرعه استراحت روبرو شد.سپس در دور دوم توانست با نتیجه یک بر صفر از سد بایاخیمف از قزاقستان بگذرد. وی در نیمه نهایی آمانا زاروف از ترکمنستان را با ضربه فنی شکست داد و راهی فینال شد.وی در دیدار فینال به مصاف خولموخاما از ازبکستان و دارنده مدال برنز آسیا رفت و در پایان موفق شد در زمان دو دقیقه به برتری هشت بر صفر برسد وگردن آویز طلا را از آن خود کند.

۷۵ کیلوگرم:پیام بویری(مدال برنز آسیا)

در وزن ۷۵ کیلوگرم پیام بویری در دور نخست رابع خلیل از فلسطین را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۲ بر صفر جون جی نا از چین را مغلوب کرد، اما در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۴ بر ۶ مغلوب دوژان کارتیکوف از قزاقستان شد و به دیدار رده‌بندی راه یافت. بویری در این مرحله در یک دقیقه با نتیجه ۸ بر صفر شرمت پرمانوف از ترکمنستان را شکست داد و مدال برنز را از آن خود کرد.

۸۰ کیلوگرم: رامین طاهری(مدال طلای آسیا)

در وزن ۸۰ کیلوگرم رامین طاهری در مسابقه نخست یویا مائتا از ژاپن را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد. وی در مرحله یک چهارم نهایی آسخات دل محمداف از قزاقستان را با نتیجه ۳ بر ۳ مغلوب کرد و راهی نیمه نهایی شد. طاهری در این مرحله دن هیو از ویتنام را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد و به دیدار پایانی راه یافت. وی در فینال نیز با نتیجه ۸ بر صفر از سد آیشا آیشان از چین گذشت و مدال طلا را بر گردن آویخت.

۸۵ کیلوگرم:یوسف قادریان(عنوان پنجمی آسیا)

همچنین آخرین نماینده ایران یوسف قادریان در وزن ۸۵ کیلوگرم بود که قادریان که برای داشتن شانس حضور در المپیک برای نخستین بار در وزن ۸۵ کیلوگرم کشتی می گرفت ضعیف ظاهر شد و به عنوان پنجمی آسیا بسنده کرد.وی در دور نخست استراحت کرد،سپس در دور دوم، اوکی جی ما از ژاپن را با نتیجه ۹ بر صفر ضربه فنی کرد. وی در مرحله نیمه نهایی نیز برابر شمس الدین اف از ازبکستان که بهترین عنوانش مقام پنجمی آسیا در سال گذشته بود به میدان رفت و در پایان با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب شد و به رده بندی رسید.قادریان که مدال برنز جهان در سال گذشته را در اختیار دارد در دیدار رده بندی و برای کسب مدال برنز با جین سانگ پارک از کره جنوبی و دارنده مدال برنز آسیا کشتی گرفت و در نهایت با ارائه یک نمایش ضعیف هشت بر دو شکست خورد و به عنوان پنجمی آسیا رسید.

۹۸ کیلوگرم:مهدی علیاری(مدال طلای آسیا)

در وزن ۹۸ کیلوگرم مهدی علیاری دارنده مدال طلای بازی های آسیایی در دور اول ارسلان ساپار ممداف از ترکمنستان را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۲ محمد ابراهیم عبدالفتاح کشتی‌گیر مصری الاصل تیم بحرین را مغلوب کرد. علیاری در مرحله نیمه نهایی مقابل سئونگ جون کیم از کره جنوبی با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شد و به دیدار نهایی راه یافت. وی در فینال هم با نتیجه ۷ بر صفر هاردیپ از هند را شکست داد و طلای این وزن را از آن خود کرد.

۱۳۰ کیلوگرم: امیر قاسمی منجزی(مدال طلای آسیا)

در روزهایی که شاید مهمترین دغدغه محمد بنا ساختن پشتوانه در سنگین‌وزن کشتی فرنگی ایران است، قاسمی منجزی پس از قهرمانی در جام تختی عملکرد خوبی از خود بر جای گذاشت و به مدال طلای آسیا چنگ زد تا طبق گفته خود نشان بدهد سودای حضور در المپیک را در سر می پرواند.

قاسمی منجزی در این رقابت ها، پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۶ بر صفر کاظم بایف از قزاقستان را شکست داد. وی در ادامه و در مرحله نیمه نهایی مامین جان عبداله یف از ازبکستان را با نتیجه سه بر صفر مغلوب کرد و فینالیست شد. وی در فینال نیز با ضربه فنی مورات رامونوف دارنده ۲ مدال برنز آسیا از قرقیزستان را شکست دهد و قهرمان آسیا لقب گیرد.