قرعه‌کشی مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های فوتبال لیگ قهرمانان آسیا اعلام شد

0
294

مراسم قرعه‌کشی مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های فوتبال لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و تیم‌های پرسپولیس و استقلال به عنوان نمایندگان ایران حریفان خود را شناختند.

مراسم قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا  در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا و با حضور نمایندگان هشت باشگاه راه یافته به این مرحله از ساعت ۱۲:۳۰ به وقت تهران آغاز شد و در پایان هشت تیم حاضر در این مرحله حریفان خود را شناختند.

تیم‌های صعود کننده از غرب آسیا

مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب، در حاکمیت تیم های ایرانی و قطری است. پرسپولیس و استقلال از ایران و السد و الدحیل از قطر غربی‌های صعود کننده به یک چهارم هستند و قرعه کشی این منطقه از میان این چهار تیم برگزار می شود.

تیم‌های صعود کننده از شرق آسیا

در شرق آسیا هم کره جنوبی با دو نماینده بیشترین تعداد تیم را در یک چهارم نهایی دارد. چونبوک هیوندای و سوون سامسونگ از کره جنوبی، تیانجین چین و کاشیما آنتلرز ژاپن چهار نماینده شرق آسیا هستند و قرعه کشی یک چهارم هم بین این تیم ها صورت می گیرد.

سخنرانی دبیرکل کنفدراسیون آسیا

«ویندسور جان» در این مراسم با اشاره به نحوه برگزاری مسابقات گفت: مراسمی که برگزار می شود نشان می دهد که کنفدراسیون آسیا در این مورد چقدر پیشرفت کرده است. از سال ۲۰۰۹ شرایط مسابقات متفاوت شد و جوایز مسابقات هم اضافه شد. ضمن اینکه تماشاگران بیشتری هم مسابقات را از نزدیک دیده اند. این فصل نتایج فوق العاده ای هم رقم خورده است.

بیشترین جایزه را این دوره می دهیم

دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا با بیان اینکه در این دوره بیشترین جایزه را به تیم قهرمان می دهیم گفت: در پایان این فصل ۴ میلیون دلار به تیم قهرمان خواهیم پرداخت.

پرسپولیس و استقلال بهم نخوردند
* استقلال تهران – السد قطر
* الدحیل – پرسپولیس

براساس قرعه کشی صورت گرفته تیم فوتبال استقلال در بازی رفت میزبان تیم السد خواهد بود و بازی برگشت را در قطر برگزار خواهد کرد. تیم پرسپولیس هم بازی رفت را مهمان الدحیل است و بازی برگشت را در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد کرد.

زمان بازی های رفت و برگشت

به گزارش مهر؛ دیدار رفت تیم های فوتبال استقلال و السد روز ۵ شهریور و دیدار تیم های پرسپولیس و الدحیل روز ۶ شهریور برگزار خواهد شد. دیدارهای برگشت نیز روزهای ۲۶ و ۲۷ شهریور برگزار خواهد شد. استقلال در دیدار رفت میزبان است و پرسپولیس مهمان الدحیل خواهد بود.

* کره ای ها بهم خوردند
* کاشیما آنتلرز ژاپن – تیانجین چین
* جونبوک موتورز کره جنوبی – سامسونگ کره جنوبی