قتل یک وزیر حوثی در صنعا که با رژیم جمهوری اسلامی و حزب الله لبنان نزدیک بود

0
163

افرادی مسلح ناشناس روز سه شنبه ۲۷ اکتبر یکی از وزیران و رهبران برجسته شبه نظامیان حوثی را در صنعا پایتخت یمن به قتل رساندند.

منابع مطلع حسن زید وزیر جوانان و ورزش در حکومت غیر قانونی حوثی که جامعه بین المللی به آن اعتراف نکرده است، امروز صبح به وسیله افرادی مسلح ترور شد.

محل قتل وزیر حوثیمحل قتل وزیر حوثی

به گفته شاهدان عینی، افراد مسلح ناشناس، وزیر حوثی را در منطقه «حده» در جنوب صنعا به ضرب گلوله به قتل رساندند.

منابع گفتند که شبه نظامیان حوثی پس این حادثه با اجرای تدابیر شدید امنیتی، منطقه «حده» را محاصره کردند.

برخی گزارش‌ها از زخمی شدن یکی از فرزندان حسن زید وزیر مقتول نیز خبر دادند. شبه نظامیان حوثی به قتل این وزیر حکومت غیر قانونی اعتراف کردند.تصاویری از محل کشته شدن وزیر دولت خود خوانده و غیر قانونی حوثی‌ها در صنعا تصاویری از محل کشته شدن وزیر دولت خود خوانده و غیر قانونی حوثی‌ها در صنعا

اسامه ساری، معاون وزارت ورزش و جوانان در دولت غیر قانونی حوثی، مرگ حسن زید را تأیید کرد. او در پستی در صفحه فیس بوک خود نوشت:«صبح امروز وزیر وزارت ورزش و جوانان توسط افرادی مسلح ناشناس در منطقه «حده» ترور شد.

او گفت، پس از اصابت گلوله او در بیمارستان در بخش مراقبت‌های ویژه جانش را از دست داد.

حسن زید علاوه بر تصدی یکی از مهمترین پست و موقعیت رهبری در میان شبه نظامیان تروریست حوثی او به عنوان رهبران عقیدتی این گروه فرقه‌گرا محسوب می‌شود.

العربیه نوشت؛ حسن زید به دلیل ارتباط تنگاتگ که با رژیم جمهوری اسلامی و گروه حزب الله لبنان دارد، از عناصر بسیار نزدیک با جمهوری اسلامی و حزب الله لبنان به شمار می رود.