قتل مشکوک فرمانده ستاد جنگ سایبری ایران در کرج

0
403

سایت اینترنتی روزنامه ” تلگراف” در بریتانیا اعلام کرد “مجتبی احمدی” که به عنوان فرمانده ستاد جنگ سایبری ایران در حال خدمت بوده است، در شهر کرج ترور وکشته شده است.

به گزارش تارنمای انتخاب؛ مجتبی احمدی یکشنبه شب گذشته ناپدید شده و روز بعد جسد وی که هدف دو گلوله قرار گرفته بود، پیدا شده است.

تشییع جنازه مجتبی احمدی روز سه شنبه گذشته در محمد شهر کرج برگزار شده است.

جسد مجتبی احمدی در یک منطقه جنگلی در نزدیکی کرج پیدا شده است.

تلگراف با استناد به صفحه فیسبوک فرماندهی ارتش سایبری ایران نوشته مجتبی احمدی یک تن از فرماندهان جنگ سایبری ایران بوده است.

پایگاه اطلاع رسانی “سپاه استانی امام حسن” در کرج از این موضوع به عنوان “حادثه ناگوار برای یکی از کارکنان سپاه ” یاد کرده و اعلام کرده است “موضوع در حال بررسی است و علت اصلی حادثه و انگیزه ضارب یا ضاربین مشخص نشده است.”

روابط عمومی سپاه استان البرز با تکذیب پیش داوریها دراین خصوص اعلام کرده چگونگی وقوع این حادثه تلخ دردست بررسی بوده و هنوز علت اصلی حادثه و انگیزه ضارب یا ضاربین اطلاعی در دست نیست .

77051_563

در این اطلاعیه آمده است: جزئیات دقیق و تکمیلی حادثه در اسرع وقت از طریق پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز به اطلاع عموم خواهد رسید.

سایت تلگراف می نویسد منابع غربی خبر کشته شدن مجتبی احمدی را در دست بررسی دارند و این احتمال وجود دارد که قتل او با اتهامات حملات سایبری ایران علیه کشور های غربی مرتبط باشد.

به نوشته تلگراف، خبر کشته شدن مجتبی احمدی در حالی منتشر می شود که حسن روحانی، تلاشهای دیپلماتیک را برای حل مناقشه اتمی ایران با کشورهای عربی آغاز کرده است.

به گزارش تلگراف، از سال ٢٠٠٧ تا کنون پنج تن از دانشمندان اتمی ایران در رابطه با پرونده اتمی این کشور به قتل رسیده اند.