فیلم «لبه فردا» با بازی تام کروز

0
298

«لبه فردا» (Edge of Tomorrow) با عنوان قبلی «فقط باید بکشی» از ۶ ژوئن (۱۶ خرداد) به صورت دوبعدی و سه‌بعدی اکران می‌شود.

تام کروز و امیلی بلانت در این فیلم تولید مشترک شرکت‌های برادران وارنر و ویلیج رُدشاو بازی می‌کنند. «لبه فردا» را داگ لیمان با اقتباس از رمان تحسین‌شده «فقط باید بکشی» نوشته هیروشی ساکورازاکا ساخته است. این رمان سال ۲۰۰۴ منتشر شد.

داستان در آینده نزدیک روی می‌دهد. نژادی از موجودات بیگانه به نام «میمیکس» که شکل کندو هستند، به زمین حمله و شهرها را تکه‌تکه کرده‌اند و میلیون‌ها تن از انسان‌ها را از بین برده‌اند. ارتش‌های کشورهای مختلف برای آخرین حمله به بیگانه گرد هم آمده‌اند.

سرهنگ دوم بیل کیج با بازی کروز که تجربه شرکت در هیچ جنگی را ندارد، درگیر نبرد با بیگانه می‌شود و در همان دقایق اول می‌میرد، اما قبل از مرگ یک موجود بیگانه را هم از پا درمی‌آورد. زمانی که کیج به هوش می‌آید متوجه می‌شود در شروع همان روزی است که وارد نبرد شد. او بار دیگر می‌جنگد و باز می‌میرد. این مسئله مرتب تکرار می‌شود. درگیری فیزیکی با بیگانه کیج را وارد حلقه زمان کرده است.

 edge-of-tomorrow-520fa5cf79d3e

کیج با هر نبرد، قوی‌تر و باهوش‌تر می‌شود و هر بار با مهارت بیشتر با میمیکس درگیر نبرد می‌شود و در این راه ریتا وراتاسکی (بلانت) یکی از جنگجویان نیروهای ویژه در کنار او قرار می‌گیرد. در همان حال که کیج و وراتاسکی با موجودات بیگانه مبارزه می‌کنند، تکرار هر نبرد فرصتی برای آن‌هاست که کلید نابودی مهاجمان بیگانه و نجات زمین را پیدا کنند.

بیل پکستن، جرمی پیون، نوا تیلور و و شارلوت رایلی از دیگر بازیگران «لبه فردا» هستند. کریستوفر مکواری یکی از فیلمنامه‌نویسان فیلم است.

لیمان کارگردان فیلم‌هایی چون «برو»، «هویت بورن»، «آقا و خانم اسمیت»، «جامپر / جهنده» و «بازی عادلانه» است.

به گزارش خبرآنلاین؛ کروز سال ۲۰۱۳ فیلم آخرالزمانی «فراموشی» به کارگردانی جوزف کاسینسکی را روی پرده سینماها داشت. او برای فیلم‌های «متولد چهارم ژوئیه»، «جری مگوایر» و «ماگنولیا» نامزد اسکار بوده است.

fanart.tv