فیلم خاطره‌انگیز «پاپیون» بازسازی می‌شود

0
262

تهیه‌کننده «گرگ وال‌استریت» فیلم کلاسیک و خاطره‌انگیز «پاپیون» را بازسازی می‌کند.

 داستان «پاپیون» بر اساس خاطرات یک زندانی فراری به نام آنری شاریر ملقب به پاپیون که مبنای فیلمی به همین نام در سال ۱۹۷۳ به کارگردانی فرانکلین جی. شافنر قرار گرفت، بار دیگر به روی پرده نقره‌ای خواهد رفت.

635799043558488075

در فیلم «پاپیون» محصول ۱۹۷۳ استیو مک‌کویین ستاره فقید هالیوود دهه ۱۹۷۰ نقش اصلی این زندانی را بر عهده داشت که در دهه ۱۹۳۰ پس از چندین تلاش ناموفق توانست از زندان با اعمال شاقه در جزایر اطراف گویان فرانسه در اقیانوس اطلس فرار کند. داستین هافمن نیز در این فیلم نقش یک زندانی دیگر به نام لوییس دگا را داشت که به پاپیون در تدارک نقشه فرار کمک کرد و همکاری آنها به یک دوستی عمیق منجر شد. موسیقی متن مشهور این فیلم ساخته جری گلدسمیت در سال ۱۹۷۴ نامزد دریافت جایزه اسکار شد.

635799043894824665

فیلم «پاپیون» در سال‌های پیش از انقلاب در سینماهای ایران مدتی طولانی روی پرده بود و بعد از انقلاب نیز نسخه‌ای از آن در تلویزیون پخش شد.

635799043690308306

به گزارش آنا به نقل از هالیوود ریپورتر؛ شرکت رد گرنایت بازسازی «پاپیون» را بر عهده گرفته که پیش از این آثاری مانند «گرگ وال‌استریت» مارتین اسکورسیزی را تهیه کرده است. مایکل نوئر فیلمساز ۳۷ ساله دانمارکی از طرف این شرکت برای کارگردانی فیلم «پاپیون» انتخاب شده است.

فیلمنامه «پاپیون» را آرون گازیکوفسکی نوشته که فیلم‌نامه دلهره‌آور «زندانیان» به کارگردانی دنی ویلنو اثر اوست.

هنوز در مورد بازیگران نسخه تازه «پاپیون» و زمان تولید آن خبری منتشر نشده است.