فیلمی که سومین فیلم پرفروش دنیا شد

0
115

اکنون دیگر «دنیای ژوراسیک» پس از دو فیلم جیمز کامرون «آواتار» و «تایتانیک»، سومین فیلم پرفروش تاریخ سینماست.

«دنیای ژوراسیک» با عبور از فروش ۱٫۵۲ میلیارد دلاری «انتقام‌جویان» سومین فیلم پرفروش سینما شد. شرکت یونیورسال امسال با فیلم‌های «سریع و خشمگین ۷» و «دنیای ژوراسیک» دو بار لیست پنج فیلم پرفروش تاریخ سینما را به هم ریخته است.

«دنیای ژوراسیک» با کسب ۶۱۴٫۳ میلیون دلار از بازار آمریکای شمالی، در رده چهار فیلمی قرار گرفت که در آمریکای شمالی بیش از ۶۰۰ میلیون دلار فروش داشته‌اند. این فیلم در بازارهای خارج از آمریکای شمالی ۹۰۷٫۳ میلیون دلار نصیب سازندگان خود کرده است.

در این فیلم به کارگردانی کالین ترورف، کریس پرت و برایس دالاس‌هاوارد نقش‌آفرینی کرده‌اند. این چهارمین قسمت از سری فیلم‌های «پارک ژوراسیک» است که با فاصله‌ای بیش از یک دهه از قسمت سوم این فیلم «پارک ژوراسیک ۳» ساخته شده است.

پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ «آواتار» با ۲٫۷۹ میلیارد دلار و «تایتانیک» با ۲٫۱۸ میلیارد دلار فروش با فاصله‌ای مطمئن از سومین فیلم این رده‌بندی یعنی «دنیای ژوراسیک» قرار گرفته‌اند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از ورایتی ،هر چند «دنیای ژوراسیک» هنوز به فروش خود در برخی از بازارها ادامه می‌دهد، اما بعید به نظر می‌رسد که بتواند تهدیدی برای جایگاه دو فیلم پرفروش تاریخ سینما ایجاد کند.