فوت یک زندانی در زندان مرکزی زاهدان به دلیل عدم درمان

0
130

روز چهارشنبه ۱۲ شهریورماه زندانی علی جهان تیغ ۶۰ ساله پس از چند روز بیماری حاد و سخت و عدم درمان موثر، در بند ۶ زندان زاهدان جان باخت.این زندانی ۷ سال پیش به اتهام قتل همکارش در شهرداری دستگیر و محکوم به اعدام شده بود.

زندانی علی جهان تیغ از تهی دستان جامعه بود به قدری که خانواده وی امکان آمدن به ملاقتش را نداشتند و با کمک سایر زندانیان مشکلات مالی خود را حل می کرد.
فرزند این زندانی نیز ۲ سال پیش به اتهام داشتن مواد مخدر در زندان بیرجند به دار آویخته شد.

سرقتهای هزار میلیاردی آخوندها و کارگزاران آنها از اموال عمومی باعث شده است که اکثریت مردم ایران در فقر و گرسنگی بسر ببرند. این سیاست جنایتکارانه توسط آخوند علی خامنه ای جنایتکار علیه بشریت و جنایتکار جنگی که اموال عمومی مردم ایران را صرف عوامل خویش برای سرکوب خونین مردم ایران و صرف ترور و جنگ افروزی در منطقه و جهان می نماید گرفته می شود.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران فوت این زندانی را به دلیل عدم درمان در زندان به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر برای پایان دادن به کشتارها در ایران خواهان ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۱۴ شهریورماه۱۳۹۳ برابر با۰۵ سپتامبر ۲۰۱۴
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل