«فوتومت» اپلیکیشنی برای حل معادلات ریاضی

0
144

فردی در کرواسی با استفاده از یک نرم افزار تشخیص دهنده ارقام و نشانه، اپلیکیشنی را ابداع کرده که می تواند معادلات ریاضی را حل کند. بدین ترتیب با قرار دادن دستگاه تلفن همراه در مقابل یک معادله ریاضی علاوه بر داشتن جواب آن، راه حل رسیدن به پاسخ روشن خواهد بود. نام این اپلیکیشن «فوتومت» است.

به گزارش حبرنامه ملی ایرانیان از یورونیوز؛ دمیر سابول، ابداع کننده اپلیکیشن فوتومت می گوید: «دانش آموزان می توانند پاسخ مسئله ها را چک کنند آنها می توانند بسرعت حساب کنند و پاسخ خود را بیابند و ببینند آیا راه درستی را رفته اند یا خیر. همه مراحل استفاده شده برای حل مسئله را نیز خواهند داشت. بنابراین تنها رسیدن به جواب مطرح نیست بلکه مجموع رسیدن به راه حل اهمیت دارد.»

از اپلیکیشن فوتومت که در ماه اکتبر سال گذشته عرضه شد حدود ۱۱ میلیون دانلود شده است. اما همه کاربران از این اپلیکیشن ابراز رضایت نمی کنند. برخی می گویند این اپلیکیشن نسبت به معادلات بزرگ و پیچیده کارایی خوبی ندارد.

دمیر سابول در ادامه می گوید: «ما در آستانه ارائه نسخه جدید این اپلیکیشن هستیم. ابتدا نسخه قابل نصب بر روی سیستم عامل آندروئید که بازار بزرگی را شامل می شود ارائه خواهد شد. این نسخه جدید قابلیت آنرا دارد تا مسائل بسیار پیچیده ریاضیات را حل کند.»

اپلیکیشن فوتومت رایگان است و به دانش آموزان صاحب تلفنهای همراه در فراگیری ریاضیات و حل معادلات کمک می کند.