«فصل فراموشی فریبا» در آمریکا رقابت می‌کند

0
307

فیلم «فصل فراموشی فریبا» به کارگردانی و تهیه کنندگی عباس رافعی در بخش مسابقه جشنواره جهانی «فول بلوم» آمریکا که از دوم مهرماه برگزار می شود، حضور دارد.

 عباس رافعی با ««فصل فراموشی فریبا»» در بخش مسابقه جشنواره «فول بلوم» آمریکا (full Bloom) حضور دارد و در این بخش با هجده فیلم  بلند دیگر  قابت می‌کند.

این جشنواره هدف از برگزاری را به رقابت گذاشتن فیلم‌هایی که به الگوی روایت داستانی در سینما وفادار مانده اند اعلام کرده است و به همین دلیل اکثر فیلم های بخش مسابقه از تولیدات سینمای داستانگوی هالیوود انتخاب شده اند و کارشناسان سینما و کارگردانان و منتقدان پس از نمایش هر فیلم به اهمیت داستانگویی در سینما در ارتباط با فیلم مورد نظر صحبت می کنند.

عباس رافعی در این باره اعلام کرد: خوشحالم که «فصل فراموشی فریبا» در جشنواره های تخصصی سینما  انتخاب و به نمایش درمی‌آید؛ جشنواره هایی که سیاست بازی و جهت گیری های سیاسی در آنها جایی ندارد و بیشتر به توسعه و ارتقای مدیوم سینما می اندیشند.

«فصل فراموشی فریبا» نهم و دهم شهریورماه در جشنواره فیلم مونترال کانادا هم به نمایش در می آید و ساره بیات که برای فیلم «محمد رسول الله » و «فصل فراموشی فریبا» در مونترال حضور دارد در کنفرانس مطبوعاتی فیلم به پرسش های خبرنگاران پاسخ می گوید.

عباس رافعی با «فصل فراموشی فریبا» در بخش مسابقه  جشنواره بین المللی فیلم «براسو» (BRASOV) که از دوازدهم تا بیست و دوم شهریور در رومانی برگزار می شود نیز حضور دارد.

«فصل فراموشی فریبا» بیش از این در بخش مسابقه جشنواره هادسون نیویورک  و در بخش رقابتی جشنواره بین المللی کلمبیا آمریکا حضور داشت.

این فیلم در سی و دومین دوره جشنواره فجر در بخش مسابقه حضور داشت و ساره بیات نامزد بهترین باریگر زن شد و عباس رافعی در نوزدهمین دوره جشنواره کرالا هند جایزه بهترین کارگردان آسیا و «فصل فراموشی فریبا» جایزه نتبک (فیلمی که به ارتقا و توسعه سینمای آسیا کمک می‌کند) را دریافت کرد. پخش بین المللی فیلم در موسسه تولید و پخش بین الملل «فیلمنگاران» به مدیریت عباس رافعی انجام می پذیرد.

1814079

فیلم «فصل فراموشی فریبا» داستان زندگی زنی است که گذشته نامتعارفش سایه بر زندگی عاشقانه اش انداخته و تلاش او برای فرار از این گذشته سرنوشت نافرجامی را برای او رقم می زند و اکنون که همسرش تصادف کرده و در بیمارستان بستری است او مجبور می‌شود برای امرار معاش و تامین هزینه‌های بیمارستان با وانت او کار کند.

 به گزارش مهر، از عواملی که در ساخت فیلم «فصل فراموشی فریبا» حضور دارند می‌توان از علی اصغری: فیلمنامه‌نویس، علیرضا برازنده: مدیر فیلمبرداری، عباس رستگارپور: صدابردار، مهرداد قلی‌پور چهره‌پرداز، مسعود دلیری: مدیر تولید، رعنا امینی: طراح صحنه و لباس، محمود موسوی‌نژاد: صداگذار و  پیمان یزدانیان آهنگساز نام برد.