فصل جدید سینمای چین با فیلم کیانو ریوز رقم خورد..

0
716

از ۴ جولای با افتتاحیه فیلم “مردی از تای چی” به کارگردانی کیانو ریوز در چین، فصل جدیدی در سینمای این کشور رقم خورد.

به گزارش مهر به نقل از ورایتی، این فیلم نقطه عطفی برای کیانور ریوز ستاره کانادایی محسوب می‌شود تا بتواند موفقیتی بزرگ در چین به دست آورد. این فیلم که از ۵ جولای (جمعه ۱۴ تیر) در ۱۶۰۰ سینمای دیجیتال اکران شده با تکنولوژی آیمکس به نمایش درآمده و تصویر و صدایی کاملا استاندارد دارد.

این فیلم یکی از اولین فیلم‌های چینی‌زبان (در اصل به زبان‌های ماندرین، کانتونی و انگلیسی) است که توسط سینمای آمریکا در چین ساخته شده و گروه فیلم چینی و یونیورسال پیکچرز تهیه آن را برعهده داشته‌اند.images

این فیلم اکشن-دارم در پکن و هنگ کنگ فیلمبرداری شده و سفر روحانی یک هنرمند رزمی جوان را روایت می‌کند که تطمیع می‌شود تا برای به دست آوردن پول، موقعیت و قدرت از هنرش در بخشی سیاه استفاده کند.

این اکران وسیع به معنی ایجاد ارتباط فیلم با طبقه متوسط این کشور است و چینی های زیادی حاضرند پول بیشتری برای دیدن فیلمی با این کیفیت صدا و تصویر پرداخت کنند.

با این حال این فیلم اولین فیلمی نیست که با این کیفیت در چین ساخته می شود و تاکنون چند فیلم دیگر نیز با این سیستم ساخته شده اند و به همین دلیل آیمکس موفقیت عظیمی در چین کسب کرده و این کمپانی از ماه مارس تا کنون ۱۱۰ پرده بزرگ در چین ساخته است. این آمار برای سال ۲۰۱۰ تنها ۱۰ سالن را دربر می گرفت. آیمکس پس از آمریکا چین را به عنوان دومین بازار بزرگ خود انتخاب کرد.

چین نیز قصد دارد با این موقعیت سالن های سینمایش را تقویت و نوسازی کند. کره جنوبی در سال ۲۰۱۰ موفق شد تا ۱۵ پرده آیمکس سفارش بدهد.

این اولین فیلمی است که کیانو ریوز کارگردانی کرده است. او در این فیلم ۱۰۵ دقیقه ای با تایگر چن، کارن ماک و ایکو اووایس همبازی شده است.