فروش ۱۴ میلیون دلاری «جنگ ستارگان» در بازار جهانی

0
182

کمپانی دیزنی اعلام کرد «جنگ ستارگان: نیرو بیدار می‌شود» در ۱۲ بازار روز افتتاحیه‌اش در کشورهای مختلف فروشی ۱۴.۱ میلیون دلاری را ثبت کرد.

 «جنگ ستارگان» در روز افتتاحیه‌اش در ۱۲ کشور موفق به فروشی ۱۴.۱ میلیون دلاری شد. این در حالی است که ۳۲ بازار جدید از پنجشنبه به بازار فروش این فیلم اضافه شدند که بریتانیا، استرالیا، آلمان، مکزیک، برزیل، کره جنوبی و روسیه از جمله آنها هستند.

جدیدترین فیلم از مجموع «جنگ ستارگان» در فرانسه در روز افتتاحیه‌اش ۵.۲ میلیون دلار فروش کرد و پرفروش‌ترین افتتاحیه فیلم فرانسه در ماه دسامبر را در طول تاریخ رقم زد.

این فیلم ۲ میلیون دلار در ایتالیا فروش کرد و در سوئد به فروش ۱.۷ میلیون دلاری رسید.

نروژ با فروش ۱.۱ میلیون دلار، دانمارک با فروش یک میلیون دلار و بلژیک و هلند هر یک با فروش ۸۰۰ هزار دلار دیگر بازارهای فروش این فیلم در روز افتتاحیه‌اش را تشکیل دادند.

این آمار برای نروژ و سوئد پرفروش‌ترین روز سینمای همه تاریخ شد و برای بلژیک، فنلاند، هلند، نروژ، سوئد و بخش فرانسوی‌زبان سوییس پرفروش‌ترین روز افتتاحیه یک فیلم در تمام تاریخ را رقم زد.

این روز در عین حال پرفروش‌ترین روز افتتاحیه محصولات دیزنی در فرانسه، دانمارک و آفریقای جنوبی شد.

این فیلم امروز (جمعه) در ژاپن، و اسپانیا اکرانش را شروع  می‌کند و تا آخر هفته (شنبه و یکشنبه) در سراسر جهان به نمایش درمی‌آید. این در حالی است که تنها کشورهای چین، هند و یونان در تاریخ ۹ ژانویه شاهد اکران این فیلم خواهند بود.

در آمریکا نیز این فیلم از شب‌پنجشنبه (دیشب ۱۷ دسامبر) به صورت گسترده در سینماها اکران شده است.

«جنگ ستارگان: نیرو بیدار می‌شود»  اولین فیلم «جنگ ستارگان» است که در یک دهه اخیر ساخته شده و ستارگانی مثل هریسون فورد و کری فیشر در آن نقش‌هایی را ایفا می‌کنند که از سال ۱۹۸۳ تا به حال در آن‌ها ظاهر نشده بودند.

به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، انتظار می‌رود این فیلم طرفداران مسن‌تر را که در سال ۱۹۷۷ به تماشای فیلم اصلی نشسته بودند، به سینماها بکشاند و بتواند نوه‌های آن‌ها را که اولین بار دارت‌ویدر را در یوتیوب دیدند، به خود جذب کند.