«فروشنده» به بخش رقابتی جشنواره مونیخ می رود

0
123

فستیوال فیلم مونیخ شماری از عناوین بخش رقابتی جشنواره کن، از جمله فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی را وارد بخش رقابتی این دوره خود کرد.

 «فروشنده» برنده دو جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد از جشنواره فیلم کن، «آکواریوی» و «سیرانوادا» در جشنواره تابستانی آلمان روی پرده می‌روند.

جشنواره فیلم مونیخ تا اینجا سه فیلم از بخش رقابتی جشنواره کن ۲۰۱۶ را برای بخش رقابتی انتخاب کرده است.

«آکواریوس» ساخته کلبر مندونسا کارگردان برزیلی و درباره یک منتقد مسن موسیقی است که سعی دارد تا آپارتمان قدیمی خود را حفظ کند. این فیلم از مدعیان دریافت جایزه نخل طلای جشنواره بود. سونیا براگا بازیگر کهنه‌کار برزیلی در نقش این شخصیت ظاهر شده است.

«سیرانوادا» ساخته کریتسی پویو از دیگر فیلم‌های مطرح کن بود.

مونیخ شماری از فیلم‌های مطرح دیگر از جمله فیلم «تصادف» ساخته محمد دیاب را که در بخش نوعی نگاه حضور داشت و نیز «نرودا» ساخته پابلو لارین را از بخش دو هفته کارگردانان با بازی گائل گارسیا برنال و «دیواینز» ساخته هدا بنیامینا را از بخش بهترین فیلم اول در جشنواره امسال روی پرده می‌برد.

به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، جشنواره فیلم مونیخ از ۲۳ ژوئن تا ۲ جولای برگزار می‌شود. این جشنواره کار خود را با نمایش فیلم «تونی اردمن» ساخته ماردن آده فیلم تحسین شده جشنواره کن که دست خالی به خانه رفت آغاز می‌کند.