«فروزن» سومین انیمیشن پرفروش تاریخ سینما

0
223

از نوامبر ۲۰۱۳ انیمیشن «فروزن» (یخ زده) اکران خود را آغاز کرده است و پس از گذشت ۱۳ هفته اینیمشن «یخ زده» همچنان گیشه سینماهای جهان را تحت نفوذ خود قرار داده است.

«فروزن» در سیزدهمین هفته اکران ۱۸ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار در سینماهای بین الملل و ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار در سینماهای آمریکای شمالی فروش کرد و مجموع فروش خود را به ۹۵۵ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار نزدیک کرده است. این آمار انیمیشن «فروزن» را به جایگاه سوم پرفروشترین انیمیشن تاریخ سینما بالا آورده است.

در حال حاضر انیمیشن «داستان اسباب بازی ۳» و «من نفرت انگیز ۲» با بیشترین فروش در رتبه های اول و دوم پرفروشترین انیمیشن تاریخ سینما قرار دارند.

این انیمیشن گذشته از آمریکا در کشورهای انگلستان ، آلمان ، فرانسه ، روسیه و چین فروش فوق العاده ای داشته است.

«فروزن» داستان دو خواهر به نامهای آنا و السا است. السا که پس از والدینش ملکه سرزمین می شود از قدرت جادویی یخ و سرما برخوردار است در اختلافی که شب تاج گذاری بین دو خواهر رخ می دهد ، قدرت جادویی السا فاش می شود. السا فرار می کند و آنا برای بازگرداندن او به همراه یک یخ فروش و یک آدم برفی به دنبال او می رود.

به گزارش سینما خبر؛ «یخ زده» در هشتاد و ششمین دوره از نامزدهای اسکار ، در دو مقوله بهترین انیمیشن و بهترین ترانه نامزد شده است.

www.hdwallpapers.in