فرود دو هزار چترباز نظامی مصر در خاک یمن

0
130

خبرگزاری ها به نقل از روزنامه کویتی الرای اعلام کردند که ارتش مصر دو هزار چترباز را به بندر المخا از توابع استان تعز در یمن اعزام کرد.

روزنامه الرای نوشته است که ارتش مصر شمار دیگری از نیروهای خود را نیز در تنگه راهبردی باب المندب به بهانه حفاظت از این تنگه مستقر کرده است .

خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از یک مقام مسوول که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد که نیروهای مشترک عرب در نظر دارند راه ورود انصار الله به بندر المخا یا تنگه باب المندب را ببندند تا آنها نتوانند بر این دو منطقه مسلط شوند.

به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان؛ پایگاه آمریکایی نیوزویک نیز نوشت که مصر دو هزار نظامی را به یمن اعزام کرد، ولی تاکنون هیچ منبع رسمی در قاهره این ادعا را تایید و یا تکذیب نکرده است.

این پایگاه افزود: سه نفر از مقامات مصری به آسوشیتدپرس گفته اند: مصر و عربستان عملیات زمینی علیه انصارالله را با ورود به خاک یمن از طریق عربستان آغاز و کنترل سواحل دریای سرخ و دریای عرب را به دست گرفته و حملات هوایی به شهرهای یمن را افزایش داده اند.

عربستان سعودی با کمک متحدان عربی اش از پنجشنبه گذشته حملات هوایی علیه کشور یمن را آغاز کرده که در این حملات تاکنون صدها غیرنظامی یمنی کشته شده اند.