فرهاد میثمی در اعتراض به انتقال خشونت‌آمیز او به بهداری زندان مصرف داروهایش را نیز قطع کرد

0
117

یک منبع مطلع به وضعیت فرهاد میثمی فعال حقوق مدنی زندانی که از دهم مرداد ماه در اعتصاب غذا به سر می‌برد گفت روز چهارم مهرماه او را «با خشونت و برخلاف میلش» از بند چهارم به بهداری زندان اوین منتقل کرده‌اند. به گفته این منبع آقای میثمی در اعتراض به این رفتار که با زور و خشونت همراه بوده حتی مصرف داروهایش را نیز قطع کرده است.

این منبع مطلع گفت: «فرهاد مبتلا به بیماری کولیت روده است اما از روز گذشته با انتقالش به بهداری زندان مصرف این دارو و آبی که همراه با این قرص‌ها هم می‌خورده را قطع کرده است.» پیش از این مادر فرهاد میثمی در گفت‌وگویی گفته بود او قرص‌های فرهاد را به مسوولان زندان اوین داده تا به دست او برای مصرف برسانند.

این منبع با اظهار نگرانی از وضعیت فرهاد میثمی گفت: «با انتقال او به بهداری زندان خبر گرفتن از او به سختی امکان‌پذیر است و ما به شدت نگران او هستیم.»

فرهاد میثمی، فعال حقوق مدنی از تاریخ ۱۰مرداد ماه یک روز پس از بازداشتش در اعتصاب غذای تر به سر می‌برد و با افت فشار و ضعف شدید مواجه است اعلام کرده بود او آماده است بدون دستبند و پابند و لباس زندانی به بیمارستان منتقل شود. اما مسوولان زندان روز ۲۷ شهریور ماه پس از وخامت حال او قصد انتقال او را با دستند و پابند و لباس زندانی داشتند که با مخالفت او مواجه شد و این انتقال صورت نگرفت.

صدیقه پیش‌نماز مادر این زندانی پیش از این در گفت‌وگویی گفته بود: «آخر فرهاد که زندانی خطرناکی نیست که بخواهد فرار کند او یک فعال مدنی است چرا باید به این شکل به بیمارستان منتقل شود؟»

به گزارش خبرناه ملی ایرانیان به نقل از کمپین حقوق بشر در ایران؛ آقای میثمی در پیامی که از زندان اوین فرستاده، اعالام کرد اعتصاب غذای خود را تا «آزادی بی‌قید و شرط رضا خندان عزیز و رفع احضار، بازجویی و بازپرسی از خواهر گرامی‌شان و نیز خانم ژیلا مکوندی و آقای داوود فرهادپور» ادامه خواهد داد.