فرهادی قهرمان را در شیراز می‌سازد

0
406

اصغر فرهادی تازه‌ترین تجربه کارگردانی خود را با سرمایه‌گذاری بخش سینمایی شبکه فرانسوی آلمانی آرته در شهر شیراز با بازیگران محلی و ناشناس می‌سازد.

نخستین و تنها فیلمساز ایرانی برنده اسکار که چهار پنج سال پیش «فروشنده» را در ایران و مشخصا شهر تهران ساخته بود، حالا برای تولید «قهرمان» راهی شیراز می‌شود.

نهمین فیلم فرهادی در مقام کارگردان به سبک ساخته‌های اخیر او یک تریلر روانشناسانه است و بسیاری از نقش‌های اصلی آن را بازیگران محلی و ناشناس شهر شیراز و استان فارس ایفا می‌کنند.

بخش سینمایی آرته که یک شبکه تلویزیونی فرانسوی آلمانی است، در تولید «قهرمان» مشارکت می‌کند و البته فرهادی به سیاق چند فیلم گذشته‌اش الکساندر ماله-گی، تهیه‌کننده فرانسوی و شرکت ممنتو فیلمز را هم در تولید این پروژه کنار خود خواهد داشت. با توجه به شیوع کرونا در ایران و متوقف شدن بسیاری از پروژه‌های سینمایی، باید دید فیلمساز ایرانی از چه زمانی «قهرمان» را در شیراز مقابل دوربین می‌برد.

فرهادی پس از بردن اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان با «فروشنده»، به اسپانیا رفت و «همه می‌دانند» را با حضور جمعی از بهترین‌های سینمای این کشور چون خاویر باردم و پنه‌لوپه کروز ساخت. فیلم در بخش مسابقه جشنواره کن به نمایش درآمد و نامزد دریافت چند جایزه گویا از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردان بود.

به گزارش همشهری به نقل از سینه‌یورپ، هر چند این فیلم ۱۲ میلیون دلاری در گیشه فقط ۱۸ میلیون دلار فروخت تا چندان موفق نباشد.